З 1 липня Національна поліція України запускає роботу дізнавачів

З 1 липня Національна поліція України запускає роботу дізнавачів

14:01 Липень 1, 2020

Події 4673 3 хвилини

Цю новину на минулому тижні, 26 червня повідомив голова Національної поліції, генерал Ігор Клименко під час відеоселекторної наради з керівниками Головних управлінь в областях.

За словами Ігоря Клименка, саме з 1 липня вступає у дію закон, яким запроваджено досудове розслідування кримінальних проступків у формі дізнання.

«Ми розпочинаємо працювати, проведено ряд заходів до запуску цього інституту, зокрема, утворення штатних підрозділів дізнання. Крім того, розроблено нормативно-правові акти, методичні матеріали, організовано навчання майбутніх дізнавачів, які будуть розслідувати більше ніж половину всіх зареєстрованих кримінальних правопорушень. Загальна чисельність штату дізнання на сьогодні понад 3700 посад», – зазначив голова Нацполіції, повідомляє пресслужба відомства.

Ігор Клименко представив начальника управління дізнання Олександра Ковтуна, який наголосив на готовності всіх підрозділів дізнання приступити до роботи із 1 липня.

Начальник управління дізнання довів основні положення і вимоги щодо організації діяльності підрозділів дізнання, а також зміни, які внесені до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів законопроектом №3314, прийнятим Верховною Радою 17 червня цього року.

«Найбільш поширеними видами кримінальних проступків стануть крадіжки без кваліфікуючих ознак, спричинення легких тілесних ушкоджень та шахрайства, незаконне поводження з наркотичними засобами без мети збуту тощо. Досудове розслідування кримінальних проступків у формі дізнання будуть здійснювати як штатні підрозділи дізнання, так і уповноважені особи інших структурних підрозділів відділів і відділень поліції», – зазначив Олександр Ковтун.

Також, за його словами, відповідно до Положенням про організацію діяльності підрозділів дізнання, дільничні офіцери поліції, працівники ювенальної превенції, карного розшуку та інших підрозділів уповноважуються на здійснення дізнання шляхом видання відповідних наказів начальниками Головних управлінь або відділів поліції.

У свою чергу директор Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Сергій Кримчук розповів про особливості експертного забезпечення розслідування кримінальних проступків. Він наголосив, що працівники експертної служби максимально сприятимуть роботі підрозділів дізнання.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня