Конституційне переслідування президента Перу не вдалося

Конституційне переслідування президента Перу не вдалося

18:41 Вересень 20, 2020

Події 3605 4 хвилини

Magyar

Конгрес Перу не зміг усунути з посади президента Мартіна Віскарру, який переслідувався в конституційному порядку в зв’язку з його “моральною непридатністю”, – повідомила в п’ятницю місцева щоденна газета El Comercio.

Конгрес (однопалатний парламент) Перу проголосував проти імпічменту президента країни Мартіна Віскарра. Згідно з повідомленням, із 130 проти процедури проголосували 78 депутатів, за – 32, а утрималися 15 осіб. Відповідно до регламенту Конгресу, для схвалення відставки необхідно було зібрати не менше 87 голосів.

Глава держави  визнав себе невинним і заявив, що не робив нічого протизаконного. Віскарру звинувачують у перешкоджанні розпочатій кримінальній справі та парламентському розслідуванню справи співака Річарда Свінга. Парламентарі запідозрили, що міністерство культури уклало контракт із цим мало кому відомим виконавцем, порушивши норми законодавства. До того ж, Свінг був найнятий для того, щоб провести протягом трьох років близько дев’яти мотиваційних зустрічей зі співробітниками міністерства, що явно не відповідає його освіті та досвіду діяльності. За ці заходи Свінг повинен був отримати  50 тис. доларів.

Резолюція про початок процесу імпічменту Віскарра була внесена після того, як були опубліковані аудіозаписи з голосом президента Перу. На них він визнає, що зустрічався зі співаком Річардом Свінгом. Автори резолюції зазначають, що глава держави перешкоджав кримінальному і парламентському розслідуванню справи проти артиста. У четвер Конституційний суд відхилив клопотання президента зупинити переслідування, але погодився розслідувати, чи перевищив свої повноваження парламент, намагаючись усунути його.

До 2016 року політик був віцепрезидентом. Він обійняв посаду глави держави після Педро Пабло Кучинського, якого законодавець хотів замінити в березні 2018 року в рамках конституційного обвинувачення через корупційний скандал. Однак Кучинський не очікував цього і подав у відставку перед тим, як його спробували усунути від влади.

Відносини між незалежним Віскарром і законодавчим органом завжди були напруженими. У вересні минулого року, коли депутати відклали вотум довіри уряду, Віскарра розпустив законодавчу владу відповідно до конституції та призначив дострокові вибори, які відбулись 26 січня.

Нові президентські та парламентські вибори в латиноамериканській країні призначені на 11 квітня наступного року. Віскарру заявив, що не хоче балотуватись. Хоча популярність президента зросла завдяки його боротьбі з корупцією, він утратив багато виборців через епідемію коронавірусу після того, як рівень інфікування злетів, незважаючи на початкові суворі обмеження.

Джерело: origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня