Колишнього президента Ватиканського банку засудили до 9 років ув’язнення

Колишнього президента Ватиканського банку засудили до 9 років ув’язнення

18:52 Січень 22, 2021

Події 2230 5 хвилин

Magyar

Ватиканський суд засудив колишнього главу папського банку Анджело Калоя та колишнього адвоката банку до дев’яти років ув’язнення за відмивання і розкрадання коштів у великих розмірах.

81-річний Анджело Калоя, який очолював Інститут релігійних справ (IOR), – як офіційно називається банк Ватикану, – та колишній адвокат 97-річний Габріеле Льюццо були засуджені до восьми років та одинадцяти місяців ув’язнення.

Третій фігурант справи – колишній генеральний директор IOR Леліо Скалетті з тих пір помер.

Син Льюццо, Ламберт, також був визнаний судом винним як помічник у кримінальних справах та був засуджений до п’яти років та двох місяців ув’язнення. Адвокати Калої заявили, що оскаржуватимуть вирок. Позов щодо сумнівних угод із нерухомістю, в результаті яких із рахунків зникли мільйони євро, розпочався у травні 2018 року.

Як показало потім розслідування, в період із 2001 по 2008 рік генеральний директор банку та два італійські юристи, – батько і син, які були консультантами банку Ватикану, використовували наступну схему: вони організовували продаж об’єктів нерухомості, що належали банку в Римі, Генуї і Мілані, але в звітності вказували набагато меншу суму, ніж ту, за яку об’єкт був проданий в дійсності.

Протягом цього періоду було продано 71 відсоток майна Ватиканського банку, і згідно з підрахунками вони завдали шкоди IOR на 57 мільйонів євро.

З них у 2014 році влада Ватикану вилучила 17 мільйонів євро, які знаходились на рахунках IOR Калої та Льюццо, та ще 10 мільйонів євро на швейцарському рахунку Льюццо.

Суд у першу чергу зобов’язав засуджених сплатити 23 мільйони євро збитків.

До 2009 року Калоя очолював Ватиканський банк протягом близько двох десятиліть.

Махінації з майном IOR виявилися після виборів Папи Римського Франциска, коли архієпископ доручив міжнародній аудиторській фірмі провести поглиблене розслідування IOR, таким чином продовживши попередньо розпочату перевірку Ватиканського банку.

Згодом, у 2014 році, IOR подала скаргу на своїх колишніх керівників до прокуратури Ватикану.

Заснований у 1942 році, Ватиканський банк протягом усієї своєї історії був центром резонансних скандалів, включаючи зв’язок із сицилійською мафією. На сьогодні він не має нерухомості, а 5000 підозрілих його рахунків були закриті.

Наразі судова влада Ватикану розслідує ще одну справу щодо майнового скандалу, яка також може закінчитися судовими процесами: підозріла купівля елітної нерухомості в Лондоні державним секретарем (урядом) Святого Престолу, завдяки якій італійські посередники отримали неабияку комісію.

У понеділок суд також оголосив, що найближчим часом винесе рішення по справі італійської радниці Сесілії Мароньї, якій секретаріат Ватикану перерахував півмільйона євро на банківський рахунок у Словенії за те, що вона нібито була посередником у справі звільнення викрадених священників в Африці та Азії.

Джерело: (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня