Бразильські тропічні ліси незаконно продаються

Бразильські тропічні ліси незаконно продаються

14:46 Березень 1, 2021

Події 927 4 хвилини

Magyar

ВВС звертає увагу на те, що частину тропічних лісів у Бразилії незаконно продають у Facebook. Деякі з оголошень пропонують територію площею у тисячі футбольних полів у тропічному лісі. Територію, що пропонується до продажу, включають землі корінних американських племен та заповідники.

Facebook «співпрацює з місцевою владою», але не перешкоджає торгівлі тропічними лісами. Компанія відповіла на запит видання BBC, що «відповідальність за законність операції несуть продавці та покупці».

Корінні жителі та активісти-природоохоронці вважають, що цього замало. «Окупанти настільки нахабні, що вже рекламують нелегальний бізнес у Facebook», – каже Іванеїде Бандейра, голова громадської організації «Канінде».

Якщо хтось у пошуковику Мarketplace на Facebook введе португальською слова «ліс» чи «деревина» та звузить пошук на Амазонію, отримає чимало результатів. Деякі оголошення містять супутникові знімки та координати GPS.

Деякі з продавців визнають, що у них немає документів на право власності лісу.

Однак бізнес і так працює, існує великий попит із боку лісової промисловості та тваринництва на деревину, яку можна вирубати, та землю, що залишиться.

Згідно з кадрами, знятими на приховану камеру, продавець, гуляючи на території випаленого ним дощового лісу, стверджує, що влада нічого не перевірятиме. Він пропонує на продаж землю, таким чином підготовлену до ведення сільського господарства, утричі дорожче від початкової ціни.

Журналісти «BBC» поспілкувалися із ще чотирма продавцями. За словами одного з них, він не може стверджувати, що на території не пересуваються час від часу племена, але насправді територія, яку він продає, є середовищем існування та мисливським угіддям племені приблизно з 200 людей.

Альвім Соуза Алвес, який продає землю в заповіднику, також розповів, що наполегливо лобіює легалізацію права власності на землю, отриману за фальшивою угодою про купівлю-продаж. Його метод полягає у вирубці або спалюванні лісу, таким чином територія стає вже не заповідною. Співробітники ВВС звернулись до конгресмена, який організовував зустрічі фермерів та влади. Колонел Крістостомо заявив: йому «не повідомили, що землі були отримані незаконно», тому він з чистою совістю працював над питанням легалізації земель.

Видання BBC також зв’язалося з міністром навколишнього середовища Бразилії. Рікардо Саллес каже, що уряд країни не терпить злочинів. Однак уряд скоротив бюджет урядового органу управління, що займається охороною лісу, на 40 відсотків.

Facebook вважає, що фільтрувати рекламу незаконних власників земель – надто складно для компанії, тож із беззаконням має боротися місцева влада.

euronews

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня