У Чорнобилі відбуваються ядерні реакції

У Чорнобилі відбуваються ядерні реакції

13:52 Травень 13, 2021

Події 2029 3 хвилини

Magyar

Через 35 років після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції в уранових паливних масах, похованих глибоко всередині реакторного залу, були помічені реакції поділу.

Датчики українських спеціалістів фіксують зростання кількості нейтронів – сигнал ділення, який надходить із однієї недоступної кімнати. Це означає, що там відбуваються реакції поділу.

Хімік-ядерник з Університету Шеффілда Ніл Хаятт розповів, що це схоже на тліюче вугілля в ямі для барбекю. Коли 26 квітня 1986 року сталася аварія, у четвертому реакторі відбулося зонове плавлення, унаслідок чого близько 170 тонн радіоактивного урану потрапило в підвальні приміщення. Матеріал, подібний до лави, з часом почав охолоджуватися, а потім затвердів.

Протягом багатьох років радіація залишалася в цілому стабільною, але експерти очікували, що рівень нейронів зростатиме після дощів (це свідчить про ядерну реакцію). Хоча після катастрофи реактор був накритий, дощова вода все одно стікала в проблемну зону. Вода уповільнює нейтрони і збільшує ймовірність зіткнення та поділу ядер урану.

У 2016 році на руїнах атомної електростанції встановили новий саркофаг. Конструкція здавалася ефективною протягом тривалого часу, але згодом у приміщенні 305/2 почали помічати незвично високе випромінювання. Під час катастрофи там осіла значна кількість палива.

Що саме спричиняє процес, невідомо, але не виключено, що цього разу розщепленню сприяє висихання. Одне з можливих рішень – просвердлити отвори в радіоактивному матеріалі за допомогою робота і вставити в них стержні бору. У реакторах саме вони використовуються для управління.

Незважаючи на те, що згадане явище є проблемою й контроль слід продовжувати, не треба боятися повторення такої ж катастрофи, як у 1986 році.

hazipatika.com

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня