Більше половини паспортів на Кіпрі були видані незаконно

Більше половини паспортів на Кіпрі були видані незаконно

19:05 Червень 8, 2021

Події 1712 4 хвилини

Magyar

Кіпр незаконно надав громадянство тисячам людей не з країн ЄС у період з 2007 по 2020 рік, заявив Мюрон Ніколатос, голова відповідного слідчого комітету, в Нікосії, столиці острова.

До скандалу виявилися причетними політики, юристи, церковні діячі та чиновники. Після розгляду 6779 справ з’ясувалося, що загалом 3609 осіб, тобто 53%, отримали кіпрське громадянство незаконно. Місцеві правоохоронці намагаються встановити всіх причетних осіб. Розслідування, проведення якого ініціював, зокрема, Європейський Союз, тривало близько 9 місяців.

У рамках програм «Золотий паспорт» та «Золота віза» деякі держави пропонують іноземцям громадянство або дозвіл на проживання в обмін на гроші чи інвестиції.

Програму «Золотий паспорт» запровадили на Кіпрі у 2013 році для пом’якшення негативних наслідків фінансової кризи 2008-го. В обмін на кіпрське громадянство країна сподівалася отримати щонайменше 2,5 мільйона євро. За словами президента Кіпру Нікоса Анастасіадіса, загалом надійшло 9,7 мільярда євро інвестицій.

Видача «золотих паспортів» не є незаконною. Однак минулорічний документальний фільм телевізійної мережі «Аль-Джазіра» висвітлив низку проблем щодо кіпрської програми. Журналісти під прикриттям виступили посередниками для нібито засудженого китайського інвестора й прихованою камерою зняли, як високопоставлений державний чиновник, депутат та юрист допомагають клієнту отримати громадянство. Згідно із кіпрським законодавством, особа із судимістю не може одержати дозвіл на проживання.

У жовтні 2019 року агентство Reuters повідомило, що довіреним особам та членам родини прем’єр-міністра Камбоджі Хун Сена також було надано кіпрські паспорти. У серпні 2020-го «Аль-Джазіра» заявила, що як мінімум 60 людей, які отримали громадянство на Кіпрі в період з 2017 по 2019 рік, можуть загрожувати безпеці країни. Кіпрські інвестиційні програми протягом минулих років були популярні серед росіян, українців, китайців та громадян Камбоджі.

Керівництво Кіпру призупинило програму в листопаді 2020-го, адже ЄС неодноразово звертав увагу на те, що вона посилила корупцію, податкові шахрайства та відмивання грошей на острові.

Європейська комісія минулого року заявила, що розпочне провадження щодо Кіпру та Мальти за торгівлю «золотими паспортами». На думку комісії, такі програми впливають на весь Євросоюз, оскільки отримувачі документів автоматично стають його громадянами й користуються всіма соціальними та політичними правами, які з цим пов’язані. Експерти вважають, що надання паспортів Європейського Союзу в обмін на інвестиції, без реального зв’язку з відповідною державою-членом, підриває суть громадянства ЄС.

 (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня