У Франції двоє дослідників інфікувалися в лабораторії смертельним білком

У Франції двоє дослідників інфікувалися в лабораторії смертельним білком

11:09 Серпень 2, 2021

Події 611 2 хвилини

Magyar

У дев’ятьох лабораторіях п’яти науково-дослідних інститутів запровадили тримісячний мораторій на дослідження білків після того, як у двох працівників діагностували смертельне ураження головного мозку, повідомляє Science Magazine.

Один із них вивчав пріони – білкові заразні частинки, що спричиняють тяжкі захворювання центральної нервової системи, – у науково-дослідному інституті. Кілька тижнів тому в нього діагностували хворобу Кройцфельда-Якоба, дегенеративну недугу центральної нервової системи.

Чи справді працівник інфікувався в лабораторії, наразі невідомо, але оскільки йдеться про дуже рідкісне захворювання, імовірно, він підхопив його під час експериментів.

За даними видання, цю інфекцію виявили також у 2019-му в іншої працівниці, через десять років після того, як вона порізала палець склом. Таким чином інфекція потрапила в кров. Зрештою жінка померла від хвороби.

Французьке видання зазначає, що дослідження пріонів може стати значним прогресом у розумінні функції інфекційних патогенів, а його результати можна перенести на інші супутні дегенеративні захворювання центральної нервової системи, зокрема хвороби Альцгеймера та Паркінсона.

(portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня