Перший судовий процес щодо коронавірусу може стати прецедентом

Перший судовий процес щодо коронавірусу може стати прецедентом

19:19 Вересень 19, 2021

Події 792 4 хвилини

Magyar

Понад 6 тисяч людей із десятків країн стверджують, що заразилися коронавірусом на гірськолижному курорті Ішгль, який став осередком поширення коронавірусу.

Розпочався судовий процес, в якому Австрію звинувачують у спробах приховати, що одна з європейських «горячих точок» епідемії коронавірусу створилася на гірськолижному курорті Ішгль, щоб зберегти туристичний потік.

Як повідомляє Bloomberg, група юристів Асоціації захисту прав споживачів Австрії стверджує, що курорт став «розсадником» коронавірусу на континенті, оскільки там каталися на лижах, їли, пили та відпочивали близько 11 тисяч туристів, котрі, не знаючи про небезпеку епідемії, розвезли вірус по всій Європі.

Перший цивільний позов до обласного суду подали вдова та син чоловіка, який помер від коронавірусу, на тій підставі, що уряд не закрив вчасно гірськолижний курорт із туристичних міркувань та спричинив цим рішенням інфікування та смерті.

За даними Асоціації захисту прав споживачів, яка підтримує позивачів, компенсація у розмірі 100 тисяч євро може стати прецедентом, якщо вони виграють, результат інших 14 судових позовів також може закінчитися виплатою компенсацій, і Австрії можуть загрожувати тисячі нових позовів.

Асоціація захисту прав споживачів повідомила, що спочатку ініціювала переговори за круглим столом з австрійським урядом, щоб спільно знайти рішення для задоволення більш ніж шести тисяч скарг про зараження коронавірусом в Ішглі.

Однак діалогу не відбулося, тому вони були змушені передати справу до суду. За даними Асоціації, прокуратура Австрії не відповідала на телефонні запити та електронні листи. Представники відомства стверджують, що влада повинна була припинити туризм на «Альпійській Ібіці», оскільки епідеміологічний ризик був абсолютно очевидним, на що експерти неодноразово звертали увагу. А подальша евакуація спричинила хаос, який ще більше пришвидшив поширення вірусу. Крім того, рішення канцлера Австрії Себастьяна Курца оголосити про запровадження негайного карантину в Ішглі по телебаченню та відсутність консультацій із місцевою владою викликали паніку, якої можна було уникнути.

«Рішення треба було приймати швидко, і я думаю, що вони здебільшого були правильними», – сказав Курц на пресконференції ще в жовтні минулого року. «Усі рішення координувалися органами охорони здоров’я та урядом, керівництвом федеральних земель, так було і в Тіролі», – повідомив прем’єр-міністр.

vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня