Колишній поліцейський загрожує іспанській еліті

Колишній поліцейський загрожує іспанській еліті

13:29 Жовтень 17, 2021

Події 638 6 хвилин

Magyar

Колишній поліцейський, який десятиліттями займався брудними справами політиків та бізнесменів, постав перед судом.

70-річному Хосе Мануелю Вілларехо загрожує сторічний термін ув’язнення за збір даних про політичну та економічну еліту, представники якої потім використовували компрометуючі документи один проти одного. Поліція вилучила понад 40 терабітів інформації, коли заарештувала свого колишнього працівника у 2017 році. Разом із ним перед судом постали понад два десятки підозрюваних у справі – у тому числі його дружина та син, а також кілька вищих поліцейських посадовців. У перший день суду Вільярехо свою провину не визнав.

«Сподіваюся, це не буде суд Лінча», – сказав він журналістам, які стежать за розвитком однієї з найгучніших справ в Іспанії останніх часів.

Замішана у справі і королівська родина

Протягом багатьох років Вілларехо платили кілька великих компаній за збір компрометуючих даних про осіб, які приймають рішення, котрих можна було шантажувати таким чином. Що особливо бентежить у цій справі – як виявилося, у внутрішній боротьбі політичної та економічної еліти брала участь і поліція.

Три роки тому Консервативна народна партія була змушена піти у відставку, оскільки стали відомі факти про її корупційні справи. Поліція знала про них десятиліттями, але нічого не робила.

Подібна ситуація склалася і у випадку з колишнім правителем Хуаном Карлосом, який виїхав за кордон через масштабну справу про корупцію, щоб «не завдавати неприємностей королівській родині, перш за все сину, правителю».

У січні Вілларехо був виправданий, хоча він звинуватив керівника спецслужби у погрозі жінці колишнього короля, Корінні Ларсен. Жінка заявила в суді, що агенти Секретної служби постійно переслідували її – після того, як вона розлучилася з королем Хуаном Карлосом, який у 2014 році подав у відставку. Через його любовні та корупційні скандали його популярність упала до мінімуму, він швидко передав корону своєму синові. Спецслужба не випадково переслідувала колишню дружину екскороля. Вони побоювалися, що жінка все розкаже в суді про сумнівні фінанси королівського дому.

Корінна Ларсен зустрілася зі згаданим підсудним, бо сподівалася захиститися від секретних служб. «Пані, я не можу гарантувати життя вам і вашим дітям, якщо ви не дотримуватиметесь певних заходів безпеки», – сказав тоді Вілларехо.

Що станеться, «технік» про все розкаже?

«Ті, хто думає, що я іду до суду, як ягня на бійню, сильно помиляються», – повідомив Politico колишній поліцейський, який отримав прізвисько «технік» у вищих колах.

«Я ніколи не був прибічником війни, але ніколи не втікав від битви», – погрожував Вілларехо, який володіє інформацією про всю еліту, члени котрої не тільки замовляли від нього компромат, але й очікували, що він перешкодить поліції в розслідуванні проти них. Інструктор йоги королеви Летиції, наприклад, найняв його, щоби «зам’яти» звинувачення у сексуальних домаганнях.

Колишній міністр внутрішніх справ, член Народної партії – також серед обвинувачених, оскільки намагався приховати корупційний скандал своєї партії.

«Справа Уотергейт порівняно з цією – дитяча гра», – зазначає у своїй статті головний редактор видання El Diario. Адже існувала ціла мережа, до якої входили поліцейські та працівники спецслужб. Вілларехо цього не заперечує. Більше того, він стверджує, що спецслужба була одним із його основних клієнтів.

Нинішній соціалістичний уряд відносно менше має стосунку до справи, але ЗМІ нагадують про сумнівні рішення Генерального прокурора. Колишня міністр юстиції Долорес Делгадо змінила прокурора, який розслідує справи про корупцію. У 2018 році був оприлюднений звукозапис, на якому вона по-дружньому жартує із підсудним. Адже Вілларехо робив професійні звукозаписи важливих справ, коли вищі керівники просили його знайти компрометуючі документи про інших або організувати якесь делікатне призначення. Ці тисячі аудіозаписів і надають самовпевненості колишньому поліцейському, якому загрожує до 109 років ув’язнення, якщо його визнають винним за всіма звинуваченнями.

hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня