Суд ЄС оштрафував Польщу за відмову призупинити роботу Дисциплінарної палати

Суд ЄС оштрафував Польщу за відмову призупинити роботу Дисциплінарної палати

12:52 Жовтень 28, 2021

Події 322 3 хвилини

Magyar

У середу Суд Європейського Союзу, який базується в Люксембурзі, повідомив, що оштрафував Польщу на 1 млн євро на день за відмову призупинити роботу Дисциплінарної палати Верховного суду країни.

У середині липня Європейський суд постановив, що Дисциплінарна палата Польщі, створена для усунення судових правопорушень, несумісна із законодавством ЄС і ставить під загрозу незалежність судової влади, тож розпорядився призупинити її роботу. У свою чергу, Європейська комісія пригрозила ввести санкції, якщо Варшава не виконає це рішення.

«Зазначені заходи мають бути реалізовані, щоб уникнути серйозної й непоправної шкоди правовому порядку Європейського Союзу та цінностям, на яких він базується, зокрема верховенству права», – зазначається в рішенні суду.

Згідно з пресрелізом колегії, суд ЄС хоче посилити ефективність заходів, передбачених його липневим наказом, шляхом накладення примусового штрафу, щоб «Польща не затримувала остаточне рішення національного суду про закриття дисциплінарних палат, таким чином узгоджуючи свої положення із законодавством Євросоюзу».

Варшаві доведеться сплачувати щоденний штраф у розмірі 1 млн євро, поки вона не виконає судове рішення.

Дисциплінарна палата, створена у 2018 році, розглядає порушення службової етики та законів, допущені працівниками судової системи. Проте ЄС вважає, що догана також може бути використана для судових рішень, а це ставить під загрозу незалежність судової влади.

Нещодавно Конституційний суд Польщі постановив, що в національної конституції є перевага над законодавством ЄС у сферах, де воно не має виключної компетенції, а повноваження, делеговані Євросоюзу, застосовуються лише до законодавства, нижчого за основний закон країни.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня