Прем'єр-міністра Люксембургу звинувачують у плагіаті

Прем'єр-міністра Люксембургу звинувачують у плагіаті

15:22 Жовтень 28, 2021

Події 290 3 хвилини

Magyar

Прем’єр-міністра Люксембургу Ксав’є Беттеля звинувачують у плагіаті, який виявили в його дисертації, захищеній у 1999 році. Політик визнав, що, можливо, мав би написати наукову роботу іншим способом, і зазначив, що залишає розгляд цього питання на розсуд свого університету.

Ксав’є Беттелю згадане звинувачення висунув люксембурзький новинний портал Reporter.lu. Це сталося в середу, і прем’єр того ж дня визнав свою помилку.

За даними видання, Беттель, будучи студентом Університету Нансі у Франції, де вивчав політологію та публічне право, написав дисертацію про реформу європейської виборчої системи в 1999 році. У статті стверджується, що на 54 сторінках 55-сторінкової дисертації її автор використовував іншомовні джерела без посилань. Зокрема 20 сторінок було скопійовано безпосередньо з вебсайту Європарламенту, а 9 – із дослідження грецького євродепутата.

Беттель спочатку не бажав коментувати звинувачення «про речі, які сталися два десятиліття тому», але пізніше визнав, що «можливо, йому слід було написати дисертацію іншим чином». Він також заявив, що погодиться з висновками Університету Нансі, якщо виш визнає, що його наукова робота потребує перегляду.

«Наскільки я пам’ятаю, я писав дисертацію в міру моїх знань та переконань. Я повністю довіряю університету щодо його оцінки, чи відповідає ця робота науковим критеріям того часу», – зазначив політик.

Анна-Лена Хьогенауер, професор політології Люксембурзького університету, в інтерв’ю Luxembourg Times, сказала, що дисертація Беттеля дуже проблематична, оскільки містить довгі частини, майже дослівно скопійовані з інших текстів. «Не можна випадково скопіювати кілька сторінок просто так», – зауважує професор.

Науковий керівник Беттеля, Етьєн Крікі, не заперечив звинувачення проти свого колишнього студента. «Можливо, прем’єр-міністр брав тексти із сайтів. Але контекст був інший», – сказав він журналістам, посилаючись на те, що два десятиліття тому ще не існувало ІТ-програм для виявлення плагіату. А відтак додав, що «сьогодні роботу прем’єр-міністра він оцінив би на одиницю».

 (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня