Оголошено підозру блогеру з Харкова, який втік до Росії

Оголошено підозру блогеру з Харкова, який втік до Росії

16:37 Червень 13, 2026

Події 0 2 хвилини

Харківському блогеру, який втік з України до Росії, заочно повідомили про підозру у виправдовуванні російської агресії та поширенні прокремлівських наративів і фейків. Про це напередодні повідомив речник управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула у Фейсбук.

“38-річний фігурант використовував власний YouTube-канал для поширення проросійського контенту на території держави-агресора. Встановлено, що зловмисник систематично публікував відеоматеріали із закликами до зміни меж території та державного кордону України. Також він поширював прокремлівські наративи, виправдовував збройну агресію РФ проти України та підтримував дії окупантів”, – ідеться в повідомленні.

Крім того, за інформацією СБУ, блогер поширював фейки про Україну, заперечував повномасштабне вторгнення РФ та називав війну в Україні “внутрішнім громадянським конфліктом”.

Правоохоронці провели обшуки за адресами, пов’язаними з підозрюваним. Вирішується питання про накладення арешту на його майно, зокрема автомобіль, два спортивні мотоцикли та частку квартири.

Слідство триває за статтею про виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників (ч.2 ст.436-2 Кримінального кодексу України).

В СБУ не назвали імені блогера, але на оприлюдненому фото – харківський мотоблогер Сергій Кузнецов, який відомий як Lankarra.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня