Північна Корея презентувала диво-зброю на кшталт російського «Орешника»

Північна Корея презентувала диво-зброю на кшталт російського «Орешника»

12:03 Січень 10, 2025

Події 0 6 хвилин

Magyar

Північна Корея провела випробування гіперзвукової зброї, повідомили прокремлівські ЗМІ в Москві з посиланням на офіційне північнокорейське інформаційне агентство ЦТАК. Хоча випробувальна ракета була запущена з військового полігону неподалік від Пхеньяну, «глибоко шанований товариш», перший лідер Кім Чен Ин, спостерігав за подією лише за допомогою відео. 

Цей факт свідчить, що організатори експерименту стовідсотково не були впевнені, як спрацює ракета, і хотіли убезпечити «глибоко шанованого товариша» від будь-якого ризику. Однак, згідно з офіційними повідомленнями, експеримент пройшов успішно. Підстрибуючий шаттл, що рухався зі швидкістю, яка в дванадцять разів перевищувала швидкість звуку, впав в океан у тому місці, що й передбачалося, пролетівши 1 500 кілометрів (за даними південнокорейців, лише 1 100 кілометрів).

Південнокорейський телеканал Arirang порівняв нову північнокорейську зброю з гіперзвуковою ракетою «Орешник», яка була «випробувана» наприкінці минулого року в Україні, в Дніпрі, під час атаки на найбільший український ракетний завод. Кадри на телеканалі «Аль-Джазіра», котрі, як виявилося, є північнокорейським оригіналом, були або записані, або згодом зазнали електронної обробки, щоб показати окремий, дещо схожий на туфельку, гіперзвуковий швидкісний човник, що нагадує бойовий, вбудований в носову частину ракети.

За даними KCNA, експериментальна ракета несла кілька маневрених боєголовок, які могли бути незалежно націлені.

Ухилення на неймовірній швидкості

Гіперзвукова боєголовка піднімалася цією ракетою на невідому висоту далеко в космос, де гіперзвукова частина відокремлювалася від носової частини ракети, розверталася до Землі і розганялася до неймовірних швидкостей, частково за рахунок гравітаційного тяжіння  тіла і частково за рахунок власних прискорювачів ракети. Потім, досягнувши верхньої межі атмосфери, лінії Кармана-Тодора, на висоті 100 кілометрів над поверхнею Землі, вона повернулася черевом до верхнього шару атмосфери і, як водний лижник, пішла у слалом.

Вона підстрибувала, злітала назад у космос, а потім знову стрімко падала вниз. За офіційними даними, перший такий стрибок стався на висоті 99,8 кілометра, другий – на висоті близько 42-х кілометрів. У будь-якому випадку, якщо ця історія правдива, Північна Корея є першою «середньою державою» за великою трійкою – Росією, Китаєм і США – яка успішно випробувала гіперзвукову зброю.

Не варто недооцінювати військову міць Північної Кореї


Серед інших значущих подій у військових та військово-промислових відносинах між Росією та Північною Кореєю – присутність північнокорейських військ на українському фронті та прибуття до Росії далекобійної гармати M1989 Coxan північнокорейського виробництва.

За неперевіреними даними, ці потвори, перевезені на спеціальних вагонах, були помічені ще в листопаді 2024 року і, найімовірніше, будуть використовуватися для тренувань з російсько-північнокорейськими операторами на артилерійському полігоні в Сибіру. Адже, хоча вони вже майже два місяці перебувають на території Росії, про їхнє бойове застосування на українських фронтах не було жодної звістки.

Втім, було б помилкою недооцінювати військові та військово-промислові можливості Північної Кореї. Приклад Росії показує, до чого це призводить. Багато західних аналітиків засуджували російську військову промисловість, яка, на думку більшості західних оглядачів, була побудована на противагу повноцінному потенціалу НАТО.

Переконливим прикладом є виробництво великокаліберних важких артилерійських снарядів калібру 152,155 мм, в якому Росія випередила НАТО загалом. Додайте до цього величезний потенціал Китаю і безпрецедентні можливості Північної Кореї у виробництві військових гранат.

Подібна ситуація може бути і з далекобійним самохідним великокаліберним кулеметом M1989 Coxan. Найбільш вражаючим у ньому є його надзвичайно довгий ствол. Офіційно позначена як L66, вона має 66-й калібр із діаметром снаряда 170 міліметрів, що в 66 разів перевищує довжину ствола. Це має подвійне значення:

– він точніший, оскільки снаряд набагато довше ковзає у стволі гармати, що визначає напрямок і відстань влучання,

– він летить далі, тому що тяга газів, які вивільняються в довгому стволі під час пострілу, довше впливає на снаряд. 

Кажуть, що «Коксан» була розроблена спеціально для обстрілу південної столиці, Сеула. Дальність польоту важкої ракети приблизно дорівнює відстані між південнокорейською столицею і демаркаційною лінією між двома Кореями.

 Джерело

 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня