Tisztítószert ivott egy kétéves gyermek Ungváron
Kórházba szállítottak egy kétéves kisgyermeket Ungváron, miután a feltételezések szerint tisztítószert ivott. A mentőszolgálat tájékoztatása szerint a 2 éves és 4 hónapos gyermeknél nem gyógyszer eredetű mérgezést állapítottak meg.
A helyszíni vizsgálatot és a sürgősségi ellátást követően a kis beteget az Ungvári Városi Gyermekkórházba szállították további kivizsgálásra és kezelésre.

A mentőszolgálat ismét arra figyelmezteti a szülőket, hogy a háztartási vegyszereket mindig gyermekektől elzárva tárolják. Ha egy gyermek véletlenül tisztítószert nyel le, nem szabad hánytatni vagy otthoni módszerekkel megpróbálni semlegesíteni a vegyi anyagot.
Ilyen esetben azonnal orvosi segítséget kell kérni, vagy értesíteni a mentőszolgálatot a 103-as segélyhívó számon.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás