Öten haltak meg egyetlen nap alatt Olaszországban a rendkívüli hőség miatt
Legalább öten vesztették életüket Olaszországban egyetlen nap alatt a szélsőséges hőség következtében, miközben az ország több térségében a hőmérséklet elérte a 41 Celsius-fokot. Az áldozatok között mezőgazdasági dolgozók, egy közműépítkezésen dolgozó munkás, egy hajléktalan, valamint egy férfi is volt, aki egy temetőlátogatás során lett rosszul.
A hőhullám az elektromos hálózatot is komoly terhelés alá helyezte. Több olasz városban – köztük Firenzében – ismétlődő áramkimaradások történtek, amelyek miatt a légkondicionáló rendszerek is leálltak. Emiatt több múzeum kénytelen volt korlátozni a látogatók számát, illetve ideiglenesen felfüggeszteni a jegyértékesítést.

A meteorológusok szerint a forróság szombat és hétfő között tetőzik. Jelenleg legalább 18 olasz városban van érvényben a legmagasabb fokozatú hőségriasztás. Több régióban megtiltották a szabadtéri munkavégzést a nap legmelegebb óráiban az építőipari dolgozók és futárok számára.
Az intézkedések ugyanakkor nem arattak osztatlan sikert: egyes munkavállalók attól tartanak, hogy a munkaszünet tovább csökkenti az amúgy is bizonytalan jövedelmüket. Az olasz szakszervezetek ezért arra szólították fel a kormányt, hogy tartalékalapokból nyújtson pénzügyi kompenzációt azoknak, akik a rendkívüli hőség miatt kénytelenek felfüggeszteni a munkát.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás