Ledöntötte a nácizmus áldozatainak emlékművét Drohobicsban egy férfi

Ledöntötte a nácizmus áldozatainak emlékművét Drohobicsban egy férfi

16:40 Június 27, 2026

Események 122 2 хвилини

Українська

A Lemberg megyei Drohobicsban egy férfi ledöntötte az emlékművet, amelyet a város azon lakónak emlékére emeltek, akik a második világháború alatt a náci terrornak estek áldozatul – számolt be szombaton az rbc.ua hírportál a Lemberg megyei rendőrségre hivatkozva.

A jelentés szerint a rendőrség a közösségi média figyelése során értesült az esetről, miután egy videóra bukkant, amelyen az látható, hogy a Kovalszka utcában megrongálódott az 1941–1944 közötti német megszállás áldozatainak emlékműve. Az információk ellenőrzése után nyomozók szálltak ki a helyszínre.

A DROHOBYCH LIVE News helyi Telegram-csatorna szerint az incidens éjszaka történt az úgynevezett Siratófal közelében. Az elkövető férfi a kezével meglökte az Anya fémszobrot, amitől az leesett. Amint a rendőrség megjegyezte, ezt az emlékművet azon a helyen emelték, ahol a nácik kivégezték az ukrán nemzeti felszabadító mozgalom tagjait és a város polgári lakosságát.

„A megtett operatív intézkedéseknek köszönhetően a rendőrség azonosította az elkövetőt. Jelenleg átfogó intézkedések vannak folyamatban a felkutatására és őrizetbe vételére” – áll a jelentésben. Az ügyben folyik a nyomozás és büntetőeljárás indult.

(vb/rbc.ua)

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei