A hőség megviseli az egészséget: több mint 50 hőguta esetet regisztráltak Kárpátalján az elmúlt két napban
Továbbra is intenzív hőség tombol Kárpátalján – a hőmérséklet eléri a 36-37°C-ot. Az elmúlt két napban a mentőegységeket több mint 50 hőguta, túlmelegedés és eszméletvesztés esethez riasztották.
Arra kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljen állapotára, és ne hagyja figyelmen kívül a veszélyes tüneteket.

Tartsák be az ivási rendet, igyon rendszeresen vizet, még akkor is, ha nem érzi magát nagyon szomjasnak.
Kerüljék a szabadban tartózkodást a legmelegebb órákban, különösen délelőtt 11:00 és délután 4:00 óra között. Ha lehetséges, maradjanak árnyékban vagy hűvös szobában.
Viseljenek könnyű, világos színű ruhát, kalapot, és kerüljék a fizikai aktivitást közvetlen napfényben.
Mit kell tenni hőguta esetén:
1. Vigyék a személyt árnyékba vagy hűvös helyre, gombolják ki és szabadítsák fel a szoros ruházatot.
2. Hűtsék le a testét: tegyenek hűvös borogatást a fejére, nyakára, hónaljára, töröljék át a testét hideg vízzel.
3. Ha a sérült eszméleténél van, adjanak neki kis kortyokban vizet. Ha eszméletvesztés, görcsök, zavart beszéd, súlyos gyengeség jelentkezik, vagy az állapota nem javul, azonnal hívják a „103”-at.
A hőguta életveszélyes lehet. Az időseknek, gyermekeknek, terhes nőknek, krónikus betegségben szenvedőknek, valamint azoknak, akik dolgoznak vagy hosszú időt töltenek a napon, különösen óvatosnak kell lenniük.
Vigyázzanak magukra és szeretteikre. Az állapot hirtelen romlása esetén ne várjanak, hívjanak sürgősségi orvosi segítséget, közölte a 103 Zakarpattya – Kárpátaljai Sürgősségi Orvosi Ellátási Központ.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás