Rekordösszegű rablás Tokió nyílt utcáin
Tokió belvárosának egyik forgalmas utcáján három gyanúsított mintegy 420 millió jen (2,72 millió USD) készpénzt rejtő bőröndöket rabolt el – közölte pénteken a japán rendőrség.
A tájékoztatás szerint a bűnözők paprikasprayt használtak, hogy megszerezzék a pénzes poggyászokat előző este az egyik pályaudvar közelében, egy turisták által kedvelt negyedben. A helyi média szerint az áldozatok egy öt fős kínai és japán állampolgárságú csoport tagjai, akik nagy mennyiségű pénzt tartalmazó bőröndöket egy járműbe próbálták berakni – számolt be a hirado.hu az MTI nyomán.

A Tokió központjában történt rablás áldozatai 20 és 40 év közöttiek. A rablás helyi idő szerint csütörtök este fél tízkor történt a Taito kerületben, az Okacsimacsi állomás közelében.
Egy 50 év körüli gyalogost ugyanabban az időben, amikor a gyanúsítottak elhagyták a helyszínt, elgázoltak. Később egy kék kis személygépkocsit találtak elhagyva a környéken. A gyalogos könnyű sérüléseket szenvedett – számoltak be a hatóságok.
A Fuji TV csatorna szerint az áldozatok a nyomozóknak elmondták, hogy a pénzt pénzváltóknak szánták.
Pénteken kora reggel egy másik hasonló incidens is történt. Egy férfit szintén paprikasprayvel támadtak meg a tokiói Haneda repülőtér parkolójában, de a rendőrség szerint semmit sem loptak el tőle, pedig 190 millió jen (1,23 millió USD) készpénz volt nála.
A nyomozók vizsgálják az esetek közötti lehetséges összefüggést.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás