Franciaországban fokozódik a hőség: egyes helyeken várhatóan eléri a 45°C-ot a hőmérséklet
Franciaországban ezen a héten is kitart és még fokozódik a forróság, az ország egyes részein várhatóan eléri a 45°C-ot a hőmérséklet, számolt ba Le Figaro, írja a Jevropejszka Pravda.
A június 22-től kezdődő hetet a forróság csúcspontja jellemzi Franciaországban, amely már több napja tart. Szinte az egész országot rendkívül magas hőmérséklet fogja sújtani.

Már hétfőn délkeleten egyes területeken 44°C, kedden pedig a nap legmelegebb időszakában akár 45°C is lehet. Ez 22 fokkal magasabb a szezonális normáknál.
A fővárosban, Párizsban a hőmérséklet várhatóan eléri a 39°C-ot a hét elején, szerdán és csütörtökön pedig a 41°C-ot. Ugyanakkor Párizs azon városok közé tartozik, ahol a hőség a leginkább észrevehető lehet – a sűrű beépítés miatt, amely hozzájárul a gyorsabb felmelegedéshez és a hő megtartásához a kevésbé urbanizált „zöld” területekhez képest.
A vasárnapról hétfőre virradó éjszaka az előzetes becslések szerint 1945 óta a legmelegebb volt Franciaországban. Az átlagos éjszakai hőmérséklet az országban 21,96°C volt, és éjszaka helyenként 26°C felett is mérték a hőmérsékletet.
Gironde déli megyében június 21-én három idős ember halálát jelentették be, amit a hőség hatásaihoz kapcsoltak.
A rendkívüli meleg miatt a régió vezetője, Valerie Pécress elmondta, hogy további egymillió eurót különítenek el a költségvetésből, hogy a középiskolák gyorsan ventilátorokat és légkondicionálókat vásárolhassanak – hogy a középiskolás diákok kevésbé szenvedjenek a kritikus vizsgaidőszakban.
Emmanuel Macron elnök egy speciális miniszteri munkacsoport összehívását tervezi, hogy megvitassák a rendkívüli hőséggel járó kihívásokra adandó válaszokat.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás