Válogatás nélkül lőtt emberekre két tinédzser egy Fülöp-szigeteki iskolában

Válogatás nélkül lőtt emberekre két tinédzser egy Fülöp-szigeteki iskolában

08:23 Június 23, 2026

Események 43 2 хвилини

Українська

Három diák meghalt, öt megsebesült egy középiskolai lövöldözésben hétfőn, a Fülöp-szigetek középső részén lévő Leyte szigetén – jelentette be a helyi rendőrség.

Evalyn Diaz rendőrségi szóvivő azt mondta, az azóta őrizetbe vett két gyanúsított, egy 14 és egy 15 éves fiatal válogatás nélkül lőtt az emberekre az épületben.

Hozzátette, hogy az ügyben azonnal nyomozás indult, amelynek keretében iskolai zaklatás gyanúja is felmerült. A rendőrség emellett vizsgálja a fegyvereket, illetve azt, miként jutott hozzájuk a két tinédzser.

Megkezdődött a gyanúsítottak kihallgatása is, akiket – mivel kiskorúak – a szüleik is elkísértek.

A lövöldözésről a közösségi médiára is felkerült videofelvételeken látható, amint a rémült diákok egy tanteremben próbálnak elrejtőzni, miközben kintről fegyverropogás hallatszik.

A Fülöp-szigeteken egyébként ritka az iskolai lövöldözés. Bár az országban a fegyvertartásra szigorú szabályok vonatkoznak, sokan a feketepiac segítségével igyekeznek megkerülni a korlátozásokat.

(hirado.hu)

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei