Száraz fű égetése miatt halt meg egy nő Munkács környékén
A Munkácsi járásban egy 75 éves nő vesztette életét, miután száraz növényzet égetése közben tűz keletkezett a telkén. Kárpátalján idén ez már a második halálos eset, amelyet a száraz fű égetése okozott.
A tűzeset a Munkácsi járásban található Beregsárrét (Kalnik) településen történt. A katasztrófavédelem 12:09-kor kapott riasztást a nyílt területen keletkezett tűzről. A helyszínre érkező tűzoltók az oltás közben egy emberi holttestet találtak a leégett területen.

A feltételezések szerint a helyi lakos a saját udvarán próbálta elégetni a száraz növényzetet, de elvesztette az uralmat a tűz felett. A nő füstmérgezés következtében meghalt.
A hatóságok ismét felhívták a lakosság figyelmét, hogy tilos a száraz fű, növényi hulladék és tarló égetése. Az év eleje óta Kárpátalján több mint 1100 szabadtéri tüzet oltottak el, amelyek során több száz hektárnyi terület égett le.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás