Két embert temetett maga alá egy leszakadó sziklafal Franciaországban
Szerda este sziklaomlás történt a Franciaország délnyugati részén fekvő Biarritzban, egy közkedvelt tengerparti szakasz közelében. A helyi hatóságok tájékoztatása szerint a tengerbe zuhanó sziklafal két embert maga alá temetett – számolt be az MTI .
A baleset egy olyan partszakaszon következett be, amelyet a térséget sújtó kánikula miatt az utóbbi napokban sokan kerestek fel. A helyszínre mentőegységeket vezényeltek, miközben a hatóságok vizsgálják az omlás körülményeit és az esetleges kiváltó okokat. A prefektúra közlése szerint a mentési és helyszínbiztosítási munkálatok azonnal megkezdődtek.

A mintegy 2 ezer négyzetméternyi kőzetomlás a világítótorony közelében, a Miramar nevű partszakaszon este 8 óra után történt a hatóságok közlése szerint. A baleset oka egyelőre nem ismert.
„Az első információk szerint három búvár, akik a környékről származnak, a sziklaomlás idején a sziklafal aljában található területen tartózkodott (…) Két búvárt maga alá temetett a leomlott kőzettömeg” – írta közleményében a prefektúra.
Egy harmadik búvárt „fizikailag épen, de sokkos állapotban” láttak el a mentősök.
A prefektúra éjszaka bejelentette, hogy egy nő holttestét megtalálták a mentőalakulatok, amelyek este 10 óra után a két eltűnt búvár felkutatására indultak.
„Hallottunk egy nagy durranást, és láttuk, ahogy az egész sziklafal megcsúszott és a vízbe zuhant. Egy férfi megúszta, és azt mondta, hogy két ember volt vele” a baleset pillanatában – idézte a Sud-Ouest regionális lap a baleset egyik szemtanúját, aki szerint sokan voltak a szikla mentén a vízben, mivel éppen apály volt.
A környéket lezárták a hatóságok.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás