Két személyvonat ütközött össze Lengyelországban, többen megsérültek
Két személyvonat összeütközött csütörtök este Nyugat-Lengyelországban, tart a mentőakció, néhány utas könnyebb sérüléseket szenvedett – közölte a TVN24 kereskedelmi hírtelevízió.
A baleset a Nagy-lengyelországi vajdaságban, Bialosliwie településnél történt. Martin Halasz, a Poznanban működő vajdasági tűzoltó-parancsnokság munkatársa a TVN24-nek elmondta: a helyszínen több mentőcsapat dolgozik, eddigi információk szerint a mintegy 200 utas közül hárman megsérültek.

Michal Wrzosek, a lengyel állami vasutak (PKP) egyik vállalataként működő PKP Intercity szóvivője a hírtévével azt közölte: a Varsó és az északnyugat-lengyelországi Bialogard városa között közlekedő szerelvény egy regionális járattal ütközött össze, a vagonok egy része kisiklott. Feltehetőleg nem frontális ütközésről volt szó, hanem a két szerelvény egymás mellett haladva „került érintkezésbe” – fejtette ki Wrzosek.

A szóvivő néhány utas könnyebb sérüléséről számolt be, akiket a mentők a helyszínen láttak el.
Az érintett szakaszon leállították a vasúti közlekedést. A baleset körülményeit vizsgálják.
(MTI)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás