Gázrobbanás történt Bosznia-Hercegovina legnagyobb acélművében

Gázrobbanás történt Bosznia-Hercegovina legnagyobb acélművében

11:10 Június 27, 2026

Események 92 1 хвилина

Hárman megsérültek egy gázrobbanásban, amely tüzet okozott Bosznia-Hercegovina legnagyobb acélipari komplexumában, a zenicai acélműben – közölte pénteken a helyi rendőrség.

A robbanás csütörtök késő délután történt, amikor az ipari gázokat forgalmazó Messer vállalat tartályából folyékony oxigént szállítottak át. A rendőrség tájékoztatása szerint az egyik sérült súlyos égési sérüléseket szenvedett, ezért a szarajevói egyetemi klinikai központba szállították.

A robbanást követően keletkezett tüzet rövid időn belül sikerült megfékezni, a helyszínelést azonban csak pénteken tudták elvégezni. A baleset körülményeit még vizsgálják.

A 19. század végén alapított zenicai acélmű Bosznia-Hercegovina legnagyobb acélgyártó üzeme, és az ország egyik legjelentősebb ipari vállalata.

(MTI)

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei