Tüzek pusztítanak Bosznia-Hercegovinában
Narancssárga hőségriasztást adtak ki Bosznia-Hercegovina legnagyobb részére péntektől, mert a következő napokban a hőmérséklet helyenként elérheti a 38 Celsius-fokot, a tartós hőség és szárazság miatt pedig az ország számos területén csaptak fel erdőtüzek.

Mostarban továbbra is oltják a hétfő óta égő hulladéklerakót. A tűz miatt korábban kihirdetett veszélyhelyzet továbbra is érvényben van. A lángok átterjedtek egy közeli gumiabroncs-lerakóra is, ami jelentősen rontotta a levegő minőségét.
Nyugat-Boszniában, a Blidinje-fennsíkon erdőtűz dúl, amely több mint 1300 négyzetméternyi fenyvest érint. A nehezen megközelíthető terepen a tűzoltók légi támogatással dolgoznak a lángok megfékezésén.
Az ország déli részén, Trebinje közelében villámcsapás okozott tüzet, amelyet a tűzoltóknak sikerült ellenőrzés alá vonniuk. A hatóságok ugyanakkor arra figyelmeztették a lakosságot, hogy a térségben az 1992 és 1995 közötti boszniai háborúból visszamaradt taposóaknák miatt ne közelítsék meg a területet.
(MTI)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás