У 2021 році через домашнє насильство загинули 45 тисяч жінок

У 2021 році через домашнє насильство загинули 45 тисяч жінок

08:31 Листопад 27, 2022

Події 2773 3 хвилини

Magyar

ООН оприлюднила сумну статистику: щогодини у 2021-му більше п’яти жінок чи дівчат були вбиті членами своїх родин, це приблизно 45 тисяч загиблих протягом року.

Як повідомляє The Guardian, загалом минулого року було вбито 81 100 жінок, тож більше половини з них (56%) стали жертвами домашнього насильства.

В ООН підкреслюють, що згадані цифри тривожно високі, але реальна кількість феміцидів, тобто вбивств жінок, зумовлених їхньою статтю, імовірно, набагато вища. У 2021 році приблизно чотири з десяти смертей не вважалися феміцидами через недостатню кількість даних. Офіційні відомості про цей вид злочинності майже не змінилися протягом останнього десятиліття.

Минулого року найбільше побутових феміцидів сталося в Азії, де, за статистикою, таким чином загинули 17 800 жінок. Проте дослідження свідчать, що більшому ризику бути вбитими членами родини піддаються жінки та дівчата в Африці. Рівень домашніх убивств, пов’язаних зі статтю, в Африці оцінюється у 2,5 на 100 тисяч осіб, в Америці – 1,4, у Європі – 0,6.

Згідно з дослідженням, спалах епідемії коронавірусу у 2020 році збігся зі значним зростанням кількості смертей жінок від домашнього насилля в Північній Америці та Західній і Південній Європі.

Дані з 25 країн Європи та Америки показують, що зростання відповідних показників відбулося через убивства й іншими членами сім’ї, окрім чоловіків і партнерів.

Необхідно збирати всеосяжну й точну інформацію про феміциди, а статистичні дані також повинні включати смерті внаслідок інших форм насильства, цитує видання Guardian юристку-правозахисницю Барбару Хіменес-Сантьяго, регіональну координаторку міжнародної жіночої правозахисної організації Equality Now. До цієї категорії належить, наприклад, смерть жінки, яка вчинила самогубство після зґвалтування, а також дівчини, що завагітніла внаслідок зґвалтування і згодом померла під час пологів.

«У деяких частинах світу домашнє насильство все ще вважається особистою, сімейною справою, – каже правозахисниця. – Поліція та прокуратура часто не сприймають ці справи всерйоз, поширеним є звинувачення самих потерпілих. Це стримує жінок та дівчат повідомляти про правопорушення. Зловмисники залишаються безкарними, і це сприяє подальшим злочинам».

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня