На Мальті відбулися демонстрації проти послаблення правил проведення абортів
Мальта – єдина країна Європейського Союзу, де штучне переривання вагітності заборонене за будь-яких обставин, навіть якщо життю чи здоров’ю матері загрожує небезпека.
До масштабної демонстрації на чолі з колишньою лідеркою лівоцентристів Марі Луїзою Колейру Прека долучився єпископ католицької церкви Мальти та лідер консервативної опозиції. Протестувальники, зокрема, виставили збільшене зображення плоду перед будівлею офісу прем’єр-міністра країни.
«Ми тут, щоб бути голосом ненародженої дитини», – заявила Марія Формоза, котра виступала на акції з промовою.
Учасники протесту тримали транспаранти з написами «Не впускайте аборти на Мальту» та «Захистіть наших дітей» і скандували: «Ні» – абортам, «так» – життю!» Католицька Мальта – єдина держава Європейського Союзу, де штучне переривання вагітності не дозволяється за жодних обставин.
Минулого тижня міністр охорони здоров’я Кріс Фірн вніс на розгляд парламенту поправку, згідно з якою лікарям не загрожуватимуть чотири роки ув’язнення за переривання вагітності в жінки із серйозними захворюваннями. Водночас досі жоден медик на Мальті не був притягнутий до відповідальності за таким звинуваченням.
І правоцентристська опозиція, і впливова католицька церква, і низка громадських організацій назвали поправку до закону непотрібною. На їхню думку, це прокладе шлях до повної легалізації абортів.
Заклик змінити закон про аборти на Мальті пролунав після того, як у червні туристці з США Андреа Пруденте відмовили в проведенні аборту. За словами лікарів, життя жінки було під загрозою, тому її зрештою доправили до Іспанії, де зробили операцію. Пізніше Пруденте подала до суду на уряд Мальти й закликала суди визнати таку сувору заборону абортів порушенням прав людини.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися