COVID-19: у пацієнтів, які перехворіли, тест також може бути позитивним

COVID-19: у пацієнтів, які перехворіли, тест також може бути позитивним

15:47 Квітень 20, 2020

Події 4082 5 хвилин

Magyar

Ще одна несподівана подія привернула увагу фахівців, які борються з поширенням нового типу коронавірусу. В країні, звідки почалась епідемія, та в сусідній Південній Кореї є пацієнти, які одужали від COVID-19, однак їхні тести виявилися позитивними. В Сеулі зафіксували 163 такі випадки, китайська влада поки що точних чисел не розголошує, – повідомляє euronews із посиланням на CNN.

У зв’язку з цим відразу виникають два запитання: з одного боку, чи були вони повторно заражені і, якщо ні, тоді на що реагує тест і що він показує.

Заступник голови Південнокорейського центру епідеміології Квон Джан-вук пояснює у звіті CNN, що тести на коронавірус, які підтверджують наявність спадкового матеріалу вірусу, можуть виявити залишки РНК вірусу і, таким чином, дати позитивний результат. Єдине, що є певним, – це те, що вірус в організмі вилікуваного пацієнта ізолювати один в один не вдалося, але питання все ж залишається: як довго хворі, що вилікувались, можуть заражати інших. Китайський пульмонолог припускає, що пацієнт, який одужав, ще деякий час зберігає сліди захворювання, але він не надавав би великого значення цим пізнім позитивним результатам тесту.

Яка ситуація з антитілами?

Серологічний тест здатен виявляти антитіла по одужанню від COVID-19. Існує кілька його різновидів, але вчені попереджають, що жоден із них не є стовідсотково надійним, тому вони вимагають обережності як із боку урядів, так і від громадськості. Вони також наголошують: антитіла не гарантують, що пацієнт набув імунітету, оскільки про механізм коронавірусу нового типу відомо недостатньо.

Це досить погана новина для британського уряду, який хоче розробити стратегію зняття карантинних обмежень, спираючись на серологічні тести. Він уже замовив 3,5 мільйона серологічних тестів, які будуть використані владою для моніторингу епідемії після зняття комендантської години. Як повідомляє BBC, один із експертів ВООЗ д-р Марія ван Керхове також застерігає владу від поспішних висновків щодо імунітету населення за результатами серологічних тестів.

Більше того, як зазначила координатор цільової групи Білого дому проти епідемії Дебора Біркс, поки не можна робити далекосяжних висновків, виходячи із інформації про те, що хтось перехворів інфекцією. Крім «імунної» дилеми, питання полягає ще і в тому, чи можуть пацієнти, які видужали, бути переносниками вірусу і, якщо так, чи можуть вони заражати інших. Тож найкраще, коли ті, хто перехворів COVID-19, не повертаються до спільноти тиждень-два.

«Справа в тому, що ми знаємо про COVID-19 надзвичайно мало», – каже заступник голови Південнокорейського центру епідеміології Квон Джан-вук.

Заступник голови корейського епідеміологічного центру йде ще далі – на його думку, ми не можемо бути впевнені, що кожен заражений організм здатен виробити антитіла проти коронавірусу нового типу.

У будь-якому випадку, найближчими тижнями вони візьмуть зразки крові у сотень пацієнтів, що одужали, щоб переглянути зв’язок між хворобою COVID-19 та імунітетом до вірусу SARS-CoV-2, тобто, чи одужання від коронавірусу робить людину імунною проти цього вірусу, який є найбільш руйнівним збудником протягом останніх десятиліть, – каже експерт.

Джерело: euronews

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня