Нацгвардія проводить антидиверсійну операцію через лісові пожежі в Житомирській області та Чорнобильській зоні відчуження.
Національна гвардія України проводить антидиверсійну операцію у лісах Житомирської області та Чорнобильської зони відчуження, оскільки, на думку влади, стався навмисний підпал, – повідомив глава МВС Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook.
Міністр повідомив, що в неділю під час вечірнього обльоту Чорнобильської зони виявили чотири «феномени» на площі близько 100 метрів. Міністр опублікував фото палаючого лісу і заявив, що ці осередки займання вдалося швидко загасити. Також глава МВС опублікував карту пожеж у Житомирській області.
Аваков звернув увагу на те, що зараз у цьому районі дуже сильна посуха. «Дивовижно суха зима – рівень води в екосистемі пішов униз на 1.5-2 метра… лісова, особливо хвойна підстилка легко вразлива для пожежі. Висохли торфовища і це – особлива проблема», – пояснив він.
Згідно з повідомленням міністра, у понеділок фахівцям вдалося локалізувати 4 осередки тління по Чорнобильській зоні, та 2 по Житомирській області. «При цьому не дуже хороший на сьогодні прогноз щодо вітру – до 20 м/с (54-72 км/год) – це сильний вітер», – зазначив він. Це несе ризик, що вогонь знову спалахне та пошириться на нові райони.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у ранковому звіті в понеділок писала, що в окремих районах Чорнобильської зони деякі осередки тління досі гасять. У чорнобильській зоні ліквідовано вогнище пожежі поблизу селища Корогод, – повідомив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук під час онлайнбрифінгу.
«Вранці в Чорнобильській зоні ліквідовано центр поблизу селища Корогод, який учора було локалізовано. Зараз основні зусилля спрямовані на гасіння трьох вогнищ поблизу населених пунктів Розсоха, Крива Гора і Рудьки і торфовищ в осередках, пройдених вогнем», – заявив Демчук.
У Житомирській області пожежу було локалізовано у ще п’яти місцях за вихідні, площа яких, згідно з повідомленням інформаційного порталу Українська Правда, досягла 4 390 га.
У Чорнобильській Зоні відчуження з 4 квітня триває гасіння пожежі. Відкритий вогонь вдалося погасити, однак через сильний вітер на деяких ділянках знову зайнявся ліс. Як зазначають у ДСНС, для остаточного локалізування осередків тління знадобиться не один день.
Влада поки підозрює двох людей у спричиненні пожежі в Чорнобильській зоні, але правоохоронці не затримали їх. Обоє свідчили, що пожежу спричинили випадково.
Рівень радіоактивного випромінювання, на думку влади, залишається на допустимому рівні у столиці та Київській області. Однак у понеділок, за даними інтернеторганізації IQAir, що спеціалізується на технологічних рішеннях, які допомагають захистити людей від забруднення повітря, індекс забруднення повітря (Air Quality Index) у Києві знизився, і столиця України зараз знаходиться на 88-му місці серед найзабрудненіших міст світу, а якість її повітря оцінив як «добру». За словами заступника директора Українського метеорологічного центру, це означає, що Київ вже наблизився до звичайного, весняного рівня забруднення повітря.
IQAir назвав Київ найбільш забрудненим містом у світі минулої п’ятниці після того, як вітер переніс дим від пожеж із Чорнобиля та переважно з Житомира.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися