У Трансильванії згоріло 20 гектарів природоохоронних територій
Понад 20 гектарів природоохоронної території згоріло у вівторок у Трансильванії на гірському масиві Траскеу. Пожежникам знадобилося шість годин, щоб приборкати полум’я.
Трикілометрова скеляста ущелина Велішоара на півдні Трансильванії – одна з визначних природних пам’яток регіону, місце існування багатьох видів, що перебувають під охороною.
Повідомлення про пожежу в природному заповіднику надійшло до рятувальної служби у вівторок вранці. Загорілася суха рослинність, і вогонь швидко поширився через сильний вітер.
Пожежникам знадобилося шість годин, щоб приборкати полум’я. Гасити вогонь допомагали представники лісової інспекції.
Александру Крішан, речник служби з надзвичайних ситуацій повіту Алба, повідомив, що полум’я охопило площу понад 20 гектарів, три з них становив листяний ліс, а решту – пасовища, вкриті чагарниками та сухою рослинністю.
Причина пожежі наразі невідома.
У Трансильванії та інших регіонах Румунії в останні роки спалювання сухостою стає дедалі більшою проблемою, вогонь часто поширюється на захищені території.
За словами експертів, жертвами безвідповідальної поведінки людини стає багато видів рослин і тварин, які перебувають під охороною.
Хоча влада суттєво збільшила розмір штрафів, припинити це явище не вдалося, оскільки багато фермерів таким чином прибирають свої землі.
Минулого року понад дві сотні фермерів в окрузі Харгіта через незаконне спалювання стерні були позбавлені дотацій.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися