Негода в Україні: загиблі у Києві, регіони без світла та затримки поїздів
У суботу на території України вирує негода, у кількох регіонах є проблеми з електропостачанням, а у Києві внаслідок ураганного вітру загинули двоє людей.
За повідомленням українського Гідрометцентру, у столиці оголосили другий, помаранчевий рівень небезпеки з поривами вітру до 25-28 м/с. Таки ситуація зберігатиметься до кінця дня 28 жовтня, додали метеорологи.
На решті території України оголосили перший, жовтий рівень небезпеки – пориви вітру 17-22 м/с, вночі та вранці у західних областях місцями 25 м/с, в Карпатах 28-30 м/с, кажуть у Гідрометцентрі.
За повідомленням МВС України, внаслідок падіння дерев в Подільському та Шевченківському районах Києва загинуло двоє людей.
В Оболонському районі поривом вітру відірвало частину металевої конструкції зупинки громадського транспорту та травмувало жінку.
У КМДА також повідомили, що у Шевченківському районі через падіння гілок жінка отримала травму хребта, її госпіталізували.
На Берестейському проспекті столиці дерево впало на автомобіль, у якому перебувала людина. Від госпіталізації вона відмовилася.
Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що загиблі – двоє чоловіків віком 65 і 35 років.
Він також додав, що загалом травми й переломи отримали семеро мешканців столиці, пʼятьох із них госпіталізували.
За словами Кличка, у Києві зафіксували падіння та пошкодження понад 250 дерев.
Очільник МВС Ігор Клименко повідомив, що в 12 регіонах України внаслідок негоди зафіксовані проблеми з електропостачанням, від яких постраждали 780 населених пунктів. Найбільше – на Хмельниччині, Рівненщині та Львівщині.
За його словами, рятувальники борються з наслідками негоди в усіх регіонах держави й уже прибрали близько 100 дерев.
У Київських регіональних мережах ДТЕК повідомили, що на Київщині буревій пошкодив 108 ліній електропередач та 2 774 трансформаторних підстанції, без світла залишилися понад 88 353 родини.
Найбільше постраждали Обухівський, Фастівський та Бучанський райони, додають у компанії.
У МВС також нагадали правила безпеки під час негоди:
- усі вікна будинків необхідно щільно закрити, прибрати з балконів і лоджій предмети, які можуть випасти назовні;
- на вулиці триматися якомога далі від рекламних щитів, ліній електропередач;
- у разі сильного вітру сховатися у найближчому приміщенні або природному укритті;
- уникати перебування поблизу великих дерев, а також не паркувати поруч із ними автотранспорт.
В Укрзалізниці тим часом повідомили, що попри стихію у частині країни поїзди продовжують рух, однак виникла низка затримок, за якими можна слідкувати онлайн.
“Залізничники на місцях з ночі оперативно ліквідовують наслідки та уможливлюють курсування поїздів: так, у деяких регіонах вітер спричинив падіння дерев на колії, проблеми з сигнальною системою та електромережею”, – йдеться у повідомленні.
У компанії також додали, що у Києві шквальний вітер пошкодив накриття приміського вокзалу, однак усі приміські поїзди та Kyiv City Express прямують за розкладом.
Тим часом користувачі соцмереж повідомляють про погодні катаклізми з різних регіонів України.
“З 5:30 ранку рятуєм покрівлю приміщення, вітер такий був в той час, що звалювало все, зараз періодично дощ”, – пише Марія Мельник з Житомирщини.
“Смт. Іванків: 10 градусів тепла, але сильний вітер з дощем, нема ні світла, ні води”, – розповідає Валентина Позняк.
“Кропивницький – страхіття, вітер дує, все летить”, – додає користувачка Тамара Смуток.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися