Письменники подали в суд на розробника ChatGPT
Двоє письменників подало до суду на Microsoft і OpenAI за імовірне використання їх захищених авторським правом творів без компенсації для створення системи штучного інтелекту, повідомляє CNBC.
Автори Ніколас Басбейнз і Ніколас Гейдж подали колективний позов проти Microsoft і OpenAI, стверджуючи, що їхні твори, захищені авторським правом, незаконно використовувалися для розробки системи штучного інтелекту. Позов, поданий у федеральний суд Манхеттена, не перший. Тижнем раніше The New York Times подав аналогічний позов щодо авторських прав проти тих самих відповідачів.
У центрі звинувачень – ChatGPT, створений OpenAI за інвестиційної підтримки Microsoft.
Позивачі стверджують, що їхній захищений авторським правом контент використовувався без дозволу для навчання великої мовної моделі. Позов Basbanes і Gage спрямований на захист інтересів групи письменників, чиї роботи, захищені авторським правом, імовірно систематично використовувалися Microsoft і OpenAI. За оцінками, ця група нараховує десятки тисяч осіб, і позов вимагає відшкодування до 150 тисяч доларів за кожну використану роботу. У вересні подібну справу проти OpenAI подали відомі американські письменники-фантасти, зокрема Джордж Р.Р. Мартін, Джонатан Франзен і Майкл Коннеллі.
Система OpenAI спирається на навчання за допомогою величезної кількості письмових матеріалів, включаючи книги, написані Басбейнзом і Гейджем. Басбейнз — досвідчений журналіст, відомий своїми творами про колекціонерів книг, а Гейдж — журналіст-розслідувач, який працював у The New York Times і Wall Street Journal. За мемуарами «Eleni» останнього про досвід його родини в Греції під час Другої світової війни зокрема було знято фільм із Джоном Малковичем у головній ролі.
У відповідь на позов The New York Times OpenAI заявив, що поважає права творців і власників контенту та прагне надати їм переваги технології ШІ та нових моделей. Компанія висловила здивування та розчарування судовим позовом, але певна, що вдасться знайти взаємовигідне рішення.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися