
Правоохоронці розслідують вже 45 фактів убивств українських військовополонених
Від початку повномасштабного вторгнення станом на березень 2024 року українські правоохоронці задокументували і розслідують 45 фактів убивств військовополонених.

Про це повідомила речниця Офісу генпрокурора Надія Максимець, пише „Українська правда”, ОГП, СБУ
„Факти вбивства військовополонених військами агресора фіксуються з початку широкомасштабного вторгнення. Однак особливо збільшилася кількість таких випадків з листопада минулого року.
Станом на березень 2024 року українські правоохоронці задокументували 45 фактів убивств військовополонених, які розслідуються у межах 19 кримінальних проваджень. Проте ця цифра не є остаточною.
У межах проваджень встановлюються не лише безпосередні виконавці цих злочинів, а й ті, хто міг давати наказ на страту військовополонених або не реагував на такі дії своїх підлеглих. Вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевської конвенції про поводження військовополоненими та тяжким міжнародним злочином”.
Зокрема пресслужба ОГП повідомляє, що за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури повідомлено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством військовослужбовцю армії РФ, який розстріляв українського військовополоненого.
За даними СБУ, зловмисником є неодноразово засуджений Дмитро Курашов – стрілець штурмового загону „Шторм-V” 127-ї мотострілецької дивізії Східного військового округу РФ.
За даними слідства та військової контррозвідки СБУ, 6 січня 2024 року Курашов розстріляв бійця ЗСУ, якого росіяни взяли в полон під час „м’ясного” штурму РФ. Він здійснив щонайменше 3 прицільні постріли в полоненого українця.
Невдовзі бійці ЗСУ контратакували загарбників і захопили у полон Курашова та його співслужбовців.
Під час допиту в СБУ інший полонений окупант „здав” Курашова, а пізніше Служба безпеки зібрала й інші беззаперечні докази вини росіянина у вбивстві полоненого бійця ЗСУ, зазначено в повідомленні спецслужби.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися