Ісламські бойовики атакували пакистанську військово-морську базу

Ісламські бойовики атакували пакистанську військово-морську базу

14:11 Березень 27, 2024

Події 730 3 хвилини

Magyar

У Пакистані ісламістські бойовики атакували військово-морську авіабазу на південному заході країни, унаслідок чого загинули щонайменше один військовослужбовець та п’ять нападників, повідомила у вівторок місцева влада.

Виконавцями теракту в понеділок були представники Армії визволення Белуджистану (ОВБ) – белуджської сепаратистської організації.

Атака бази «Турбат» на південному заході Пакистану стала другим за тиждень нападом бойовиків-сепаратистів на військовий об’єкт.

«Ми уникнули величезних втрат», – ідеться в заяві офісу прем’єр-міністра Пакистану Шехбаза Шаріфа про інцидент.

Представник ВМС країни підтвердив, що сили безпеки вбили нападників, які намагалися проникнути на базу. У заяві армії йдеться, що під час перестрілки загинув також солдат воєнізованого підрозділу.

Минулого тижня пакистанські сили безпеки повідомили, що відбили напад белуджських бойовиків у Гвадарі, унаслідок якого загинуло двоє солдатів і шість озброєних нападників.

Белуджські бойовики були причетні до кількох нещодавніх нападів на пакистано-китайські об’єкти.

Китай бере участь у низці інвестицій у багату на корисні копалини територію Белуджистану, яка межує з Афганістаном та Іраном, зокрема в розвитку порту Гвадар. Це відбувається на тлі сепаратистського повстанського руху, який триває десятиллітями.

Військово-морська база відіграє важливу роль у реалізації плану економічного розвитку Китайсько-пакистанського економічного коридору (CPEC), на який Пекін виділяє понад 50 мільярдів доларів. План з’єднати західну частину Китаю з Індійським океаном через Пакистан є частиною великої китайської ініціативи, відомої як Новий шовковий шлях. Вона спрямована на покращення торговельних зв’язків між Азією, Європою та Африкою шляхом будівництва портів, залізниць, аеропортів та індустріальних парків.

Проєкти, які фінансуються Китаєм, часто викликають сильний спротив у Пакистані, особливо серед белуджських сепаратистів. Вони вважають, що місцеве населення не отримує жодної вигоди, оскільки більшість працівників є китайцями.

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня