Французький уряд оголосив про нульову толерантність до поліцейського расизму

Французький уряд оголосив про нульову толерантність до поліцейського расизму

18:11 Червень 11, 2020

Події 4577 5 хвилин

Magyar

У понеділок міністр внутрішніх справ Франції оголосив про нульову толерантність (анг. Zero Tolerance – Нульовий допуск) до расизму з боку поліції, зазначивши, що відтепер так званий прийом удушення, який міг спричинити смерть Джорджа Флойда, більше не може використовуватися правоохоронцями.

“Жоден расист не може гідно носити поліцейську чи жандармську форму”, – заявив міністр внутрішніх справ Крістоф Кастанер на пресконференції після того, як Францією пронеслась хвиля демонстрацій проти расизму та жорстокості поліцейських, як частина міжнародного руху, що підтримує протести в США через смерть афро-американця Джорджа Флойда. Він повідомив, що відтепер у випадку підозри у расистських діях чи заявах поліцейські будуть автоматично відсторонені, а використання прийомів удушення будуть заборонені і не вивчатимуться в поліцейських академіях. Крім того, збільшують використання нагрудних відеореєстраторів.

“Це небезпечний метод”, – наголосив Кастанер, якого “збентежили” обставини арешту 14-річного хлопця, котрого 25 травня затримали правоохоронці біля Бонді в Парижі, коли той намагався викрасти мотоцикл. Згідно з відеозаписом, хлопець поранив очі і стверджує, що працівники поліції били його в обличчя. Міністр внутрішніх справ пообіцяв, що “обставини справи буде з’ясовано”. Однак Кастанер відкинув паралель між американською та французькою ситуаціями.  “Франція – це не США (…) Расистських закладів у нас немає. Я з упевненістю можу сказати, що расизму немає місця в нашому суспільстві, тим більше в рядах республіканської поліції”, – підкреслив міністр внутрішніх справ Франції.

Перед пресконференцією президент Франції Еммануель Макрон закликав уряд пришвидшити оголошення пропозицій щодо поліпшення етичного регулювання поліції після демонстрацій проти расизму та жорстокості правоохоронних органів.  У понеділок орган із нагляду за поліцією (IGPN) повідомив, що в минулому році, внаслідок акцій протесту проти жовтих жилетів, кількість судових позовів проти працівників поліції Франції, – більше половини з яких стосувалися звинувачень у непропорційному насильстві, – встановила історичний рекорд.

Минулого тижня, у вівторок та суботу, понад 20 000 людей протестували проти поліцейського расизму по всій країні. Перший протест, який закінчився інцидентами, організувала родина Адама Траоре, 24-річного негра, який загинув після його арешту працівниками жандармерії у  2016 році.

Чоловік, який незадовго до того був звільнений із в’язниці, почав тікати від поліції, коли його попросили показати документи. Однак правоохоронці схопили його та провели до приміського поліцейського відділення Парижа, де він помер під час допиту. Минулого тижня доповідь кримінального експерта виключила причетність жандармів до смерті затриманого, який, за словами експерта, перебував під впливом наркотиків та втратив життя у зв’язку з його серцевою хворобою. Однак, за даними правового експерта, якого найняла сім’я потерпілого, винуватцями його смерті були троє жандармів, які, притискаючи його до землі під час затримання, застосовували удушення. У понеділок Еммануель Макрон попросив міністра юстиції Ніколь Беллубет якнайшвидше розслідувати цю справу, яка стала символом поліцейського насильства у Франції.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня