Ліквідація наслідків стихії у західних областях триватиме цілодобово

Ліквідація наслідків стихії у західних областях триватиме цілодобово

17:52 Червень 25, 2020

Події 6272 6 хвилин

Magyar

          Як відомо, надзвичайно інтенсивні опади протягом 22-23 червня призвели до ускладнення паводкової обстановки в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях.

          І тому, оперативні штаби з ліквідації наслідків стихійного лиха в західних областях України, рятувальники та органи місцевого самоврядування в цих областях працюють у цілодобовому режимі. Тривають роботи з евакуації постраждалих та ліквідації наслідків повеней. Про це ще вчора на брифінгу у ході екстреної робочої поїздки до Івано-Франківської області заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

          Зокрема він повідомив, що сьогодні зранку здійснив обліт постраждалої частини області та ознайомився з ситуацією, що склалася внаслідок негоди та поспілкувався з людьми. «Ситуація в п’яти областях західної України критична, Івано-Франківська область постраждала найбільше. Понад 165 населених пунктів потрапили під повені, є зруйновані будівлі, в тому числі – приватні будинки. Також зруйновано понад 110 км автомобільних доріг, 19 мостів. Востаннє подібного рівня повінь була в 2008 році. Під час цієї повені, на жаль, на Івано-Франківщині троє людей загинули», – зазначив Денис Шмигаль. 

          «Головний пріоритет зараз для уряду – це евакуація хворих і тих, кого потрібно евакуювати, це розміщення тих, хто втратив житло. Пріоритет номер два – це розчищення загат, що утворилися через бруд і деревину, яка застрягла біля мостів. Для цього в область були перекинуті  додаткові підрозділи ДСНС з відповідною технікою. Вони почнуть розчищення річок, які можуть змінити русла, і цим створюють додаткову небезпеку», – заявив очільник уряду.

          Денис Шмигаль також повідомив, що постраждалі області визначилися з першою необхідною фінансовою допомогою: «На засіданні Комісії ТЕБ і НС ми протокольно зафіксували звернення від голови ОДА про початкову допомогу в сумі 500 млн грн для Івано-Франківщини. Також є потреба в сумі 82 млн грн додатково для відновлення дамб і зруйнованих берегів. Завтра на позачерговому засіданні Кабміну ми будемо розглядати питання виділення цих коштів з резервного фонду державного бюджету. З обласного резервного фонду вже виділили мільйон гривень».

          До відома, Комісія з ліквідації наслідків паводку Рахівської РДА спільно з органами місцевого самоврядування порахувала, що від паводку 23 червня на Закарпатті постраждали 500 дворогосподарств.

          Про це повідомляють в Управлінні ДСНС України в Закарпатській області у соціальній мережі Facebook. «Комісія з ліквідації наслідків паводку Рахівської РДА спільно з органами місцевого самоврядування завершила подворовий обхід у 11 населених пунктах, які постраждали від паводку. За результатами встановлено, що на території району було підтоплено 475 дворогосподарств, з яких 55 – підвали житлових будинків», – йдеться в повідомленні управління.

          В комісії також відзвітували про пошкоджене дорожнє покриття автошляхів державного значення Н-09 Мукачево-Рогатин – на п’яти ділянках. Крім того, паводкова хвиля пошкодила дороги місцевого значення: обласний автошлях Рахів-Луги – одна ділянка, районний автошлях Ясіня- Стебний – 1 ділянка, комунальні дороги – 12 ділянок, одну лісову дорогу. Під час паводку 23 червня також пошкоджено 5 підвісних та 2 комунальні мости.

          Загалом Закарпаття поступово оговтується від наслідків негоди. Для повітряного моніторингу та вивчення масштабів лиха, завданого водною стихією, а також визначення просування паводкової хвилі, керівництво області, рятувальники та водники зробили обліт гвинтокрилом.

          Комісія вивчила ситуацію в населених пунктах Рахівського району, зокрема наслідки підтоплень та руйнувань, пошкодження автошляхів та інших об’єктів інфраструктури.

          Керівник рятувальників Мирослав Щербей зазначив, що підрозділи ДСНС цілодобово працюють над ліквідацією наслідків негоди спільно з органами влади, місцевого самоврядування та іншими службами життєзабезпечення. У Хустському районі фахівці ДСНС розчищають підмостові опори у с. Вишково для безпечного пропуску паводкової хвилі.  Окрім того, рятувальники допомагають лісівникам відновлювати автомобільне сполучення до присілку Стебний смт Ясіня, а фахівці гірського пошуково-рятувального відділення на всюдиході «Богун» перевозять населення по тимчасово пошкодженій ділянці дороги. 

          Підрозділи інших районів приведені у режим підвищеної готовності та за необхідності можуть бути залучені до робіт. Загалом відкачано понад 21 тис куб.м води з підвальних приміщень житлових будинків, з інших дворогосподарств вода зійшла самоплином. Рух автошляхами на всіх раніше підтоплених ділянках відновлено.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня