У МОЗ повідомили, скільки медичних закладів постраждало від ударів росії
Напередодні світ шокував цілеспрямований варварський удар росії по найбільшій дитячій клініці України “Охматдит”. Проте у Міністерстві охорони здоров’я нагадують, що це далеко не перша атака на медустанови нашої країни.
Лише за поточний рік росія атакувала заклади медицини України щонайменше 175 разів. За перше півріччя жертвами цих воєнних злочинів стали 18 людей. Число постраждалих перевалило за 80.
У 2023 році росіяни завдали щонайменше 350 ударів по українських лікарнях, поліклініках та інших об’єктах сфери медицини. У 45 випадках їхньою ціллю були карети швидкої допомоги, повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. Минулого року через ці удари загинули 22 особи, 117 отримали різні травми.
18-та стаття Женевської конвенції прямо забороняє удари по медустановах, оскільки вони надають допомогу громадянським людям, які за правилами ведення війни не вважаються учасниками конфлікту.
“Згідно з міжнародним гуманітарним правом, лікарні та заклади охорони здоров’я захищені саме тому, що цивільні особи шукають допомоги. Ці об’єкти покликані забезпечити захист цивільного населення та позбавити його від жахів війни”, – нагадав директор з досліджень та розслідувань організації “Лікарі за права людини” Крістіан Де Вос.
Оскільки міжнародна реакція на будь-які воєнні злочини росії в Україні нічого, крім занепокоєння на Заході, не викликає, окупанти не мають наміру відмовлятися від варварських методів ведення війни.
росія досі є членом ООН і навіть головує зараз у Раді безпеки цієї організації. Ані Євросоюз, ані США досі не визнали рф країною-спонсором тероризму. А диктатор Володимир Путін минулого тижня, попри ордер від Міжнародного кримінального суду, відвідав Туреччину, яка є країною НАТО.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися