Дванадцять країн, що здійснюють моніторинг санкцій, в тому числі чотири країни ЄС, відчувають загрозу з боку Північної Кореї

Дванадцять країн, що здійснюють моніторинг санкцій, в тому числі чотири країни ЄС, відчувають загрозу з боку Північної Кореї

13:21 Жовтень 21, 2024

Події 384 5 хвилин

Magyar

Після того, як Росія наклала вето на резолюцію щодо моніторингу санкцій на постачання зброї, десяток країн сформували нову політичну групу для моніторингу та стримування військової діяльності Північної Кореї.

Для перевірки загроз, пов’язаних із програмою Пхеньяна з розробки балістичних ракет і зброї масового знищення, дванадцять країн – США, Австралія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Нова Зеландія, Нова Зеландія, Південна Корея, Франція, Німеччина, Японія – представили в середу новий план контролю над розробкою Північною Кореєю ядерної зброї.

У березні минулого року Росія наклала вето, що унеможливлює групам ООН контролювати Північну Корею. Тому не дивно, що в неділю міністр закордонних справ Північної Кореї назвав нове угруповання «незаконним і нелегітимним». Чи Сон Хуй також попередив, що країни, які беруть участь у групі, заплатять високу ціну. Міністр заявив, що створення групи також є запереченням Статуту ООН.

«Я висловлюю своє глибоке занепокоєння і жаль з приводу звичної поведінки США: їхнього довільного нехтування міжнародним порядком у гонитві за власними гегемоністськими інтересами. Я засуджую і відкидаю це як виклик міжнародному правосуддю і найбільш кричуще порушення суверенітету Північної Кореї», – заявив міністр.

«Наша мета – імплементація санкцій ООН»

«Наша мета – продовжити попередню програму, розпочату Радою Безпеки. Цей шлях був заблокований російським вето», – заявив нещодавно на пресконференції в Сеулі заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл.

«Метою механізму є повне виконання санкцій ООН проти Північної Кореї шляхом оприлюднення інформації, отриманої в результаті ретельного розслідування порушень і спроб обійти санкції», – пояснюється в доповіді, оприлюдненій Державним департаментом США.

Підвищена тривога

Міжнародна спільнота перебуває у стані підвищеної готовності, оскільки Пхеньян готує і проводить дедалі потужніші військові операції протягом останніх місяців. У середу Північна Корея оголосила, що назавжди заблокує свій кордон із Південною Кореєю, щоб протистояти тому, що південнокорейські та американські війська в минулому називали «конфронтаційною істерією». Пхеньян зруйнував ділянки доріг, що з’єднують дві країни. Ця акція стала відповіддю на ймовірне відправлення Сеулом безпілотників над північнокорейською столицею для поширення пропагандистських повідомлень, спрямованих проти Кім Чен Ина. Влада Південної Кореї заперечує ці звинувачення.

В останні кілька днів настороженість щодо Пхеньяна зростає, наприклад, через те, що українські джерела повідомили – тисячі північнокорейських солдатів були відправлені до Росії для участі в російсько-українських бойових діях. Якщо ця інформація підтвердиться, це буде першим випадком участі країни в іноземній війні. І це, ймовірно, матиме серйозні наслідки у світовій політиці.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня