Чи справді новий казахстанський вірус небезпечніший за COVID-19?
Вчора посольство КНР (Китаю – авт.) у Казахстані заявило про нову пневмонію невідомого походження, показник смертності якої вищий, ніж у COVID-19. Водночас МОЗ Казахстану назвало цю інформацію фейком, повідомляють ЗМІ.
Так, вище згадане Посольство КНР одразу ж попередило своїх громадян, які перебувають у Казахстані про спалах невідомого походження. Про це, зокрема, повідомило видання South China Morning Post з посиланням на сайт дипустанови, де розмістили відповідне повідомлення.
Що ж відомо про невідому пневмонію в Казахстані? У посольстві Китаю кажуть, що смертність від нової пневмонії є набагато вищою, ніж у нового коронавірусу. Департамент охорони здоров’я КНР проводить порівняльне дослідження вірусу пневмонії.
Посольство також стверджує, що наразі в окремих районах Казахстану інфіковані майже 500 осіб, стан понад 30 з них оцінюється як критичний.
Загалом, за перших шість місяців цього року у Казахстані від пневмонії померли 1 772 особи, а протягом червня – аж 628 осіб, серед яких є і громадяни Китаю.
У казахстанському МОЗ вже встигли спростувати інформацію посольства Китаю про те, що в країні виявили випадки невідомої пневмонії. Там назвали це фейком.
За даними місцевих епідеміологів, ВООЗ ввела у міжнародну класифікацію хвороб (МКБ-10) коди для обліку пневмоній, коли коронавірусна інфекція діагностована клінічно або епідеміологічно. Мовиться, наприклад, про симптоми «матового скла» уражених легенів, що лабораторно не підтверджено.
У відомстві нагадали, що 9 липня на брифінгу глава МОЗ Казахстану Олексій Цой говорив про кількість пневмоній в країні загалом: бактеріального, грибкового, вірусного походження, в тому числі, відповідно до класифікації МКБ-10, “вірусні пневмонії, неуточненої етіології”.
Щодо самої ситуації з коронавірусом у Казахстані, то слід зазначити, що у країні нещодавно повернули жорсткий карантин через спалахи хвороби. Загалом, у країні станом на 17.00 10 липня підтверджено 54747 випадків зараження COVID-19. Водночас померли 264 людини. Понад 31 тисяча осіб одужала.
Нагадуємо, у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) 7 липня заявили, що бубонна чума, випадки якої зафіксували на цьому тижні у Китаї, притаманна цьому регіону та піддається лікуванню. В організації зазначили, що разом з тим, бубонна чума є рідкісним захворюванням. «Китай 6 липня повідомив ВООЗ про випадок бубонної чуми у регіоні Внутрішня Монголія. Чума є рідкісним захворюванням, в основному в певних географічних зонах, де вона все ще ендемічна. У Китаї в останнє десятиліття були зареєстровані спорадичні випадки появи чуми», – йдеться у заяві організації.
Як відзначили у ВООЗ, ця бубонна чума є найпоширенішим типом захворювання і передається від тварини до людини в основному через укуси бліх або прямий контакт з кістками і нутрощами зараженої тварини. Інкубаційний період становить від 1 до 7 днів.У той же час хвороба важко передається від людини до людини.
«Ми спостерігаємо за спалахами хвороби у Китаї, уважно стежимо за цим і у партнерстві з китайською владою, і владою Монголії. На даний момент не вважаємо це високим ризиком, але спостерігаємо за цим, уважно стежимо за ситуацією… Проти чумної бактерії ефективне лікування антибіотиками, тому вчасне діагностування і раннє лікування, протягом перших 24 годин після появи симптомів, може врятувати життя», – підкреслили у ВООЗ.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися