Знайдено нові докази щодо обриву кабелю в Балтійському морі
Лінія електропередачі Estlink 2, що з’єднує Фінляндію з Естонією, була пошкоджена 25 грудня, через що на Різдво було припинено подачу електроенергії. Крім тог, були пошкоджені чотири телекомунікаційні кабелі. Поліція Фінляндії оприлюднила кадри про танкер, який, ймовірно, здійснив це.
Підводні кадри показують характерні пошкодження корпусу, які, за даними поліції, могли бути спричинені якірним ланцюгом. Правоохоронці Фінляндії стверджують, що це – ще одне свідчення того, що пошкодження трубопроводу сталося через якір танкера. Сліди цього процесу були знайдені і на морському дні.
Зараз Eagle S стоїть на якорі на схід від Гельсінкі, це сталося після того, як влада Фінляндії за підозрою в диверсії затримала танкер, що ходить під прапором Островів Кука і належить так званому тіньовому флоту Росії.
Слідство у справі триває, у понеділок допитали членів екіпажу. Як повідомляється, екіпаж із семи осіб співпрацює із владою Фінляндії, але вони у списку підозрюваних у справі, тож їм заборонено виїзд.
Для з’ясування всіх обставин події поліція вивчає дані бортових приладів, зокрема щодо маршруту судна.
Як повідомляє місцеве видання Helsingin Sanomat, компанія-оператор корабля доручила фінському адвокату ініціювати звільнення танкера в суді.
Водночас служба безпеки Фінляндії вказала на те, що судно буде піддано поглибленій перевірці для виявлення ймовірних недоліків. Інформаційне агентство STT із посиланням на фінський транспортний і телекомунікаційний орган Traficom заявило, що в кінцевому підсумку танкер може бути затриманий на цій підставі до усунення виявлених недоліків.
25 грудня обірвався підводний електричний кабель Estlink2 між Фінляндією та Естонією, що й призвело до припинення електропостачання на лінії близько опівдня. Також були пошкоджені чотири лінії зв’язку.
Після аварії фінський постачальник електроенергії не виключив можливість диверсії. Естонський постачальник електроенергії повідомив, що, незважаючи на збій Estlink2, у державі достатньо електроенергії, тому перебоїв у електропостачанні не очікується.
Це не перший випадок пошкодження підводного кабелю в Балтійському морі. Минулого місяця розірвалися два телекомунікаційні кабелі, прокладені між Данією та Швецією. У цьому випадку теж запідозрили, що це диверсія. Було виявлено китайське судно, яке проходило над кабелем у момент розриву. Проте Китай не дозволив шведській прокуратурі оглянути китайське судно, яке залишило місце події.
Підводні кабелі забезпечують доступ до Інтернету в усьому світі. Світовий океан перетинає понад 1,4 мільйона кілометрів опто-волоконних кабелів із металевим покриттям. Ще у 2023 році Financial Times попереджала про своєрідну холодну війну на морях. Зростаюче занепокоєння щодо вразливості кабелів до шпигунства та диверсій спонукало деякі уряди краще захищати свої територіальні води, відкладаючи дозволи на прокладання та обслуговування кабелів.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися