У НАТО занепокоєні: військово-промислова база Китаю зростає
У НАТО глибоко стурбовані роллю Китаю в загрозі міжнародній безпеці, зокрема йдеться про ядерний арсенал, котрому бракує прозорості, заявив у Брюсселі адмірал Роб Бауер, голова Військового комітету НАТО, який залишає свою посаду.
Представник НАТО заявив на пресконференції після закінчення засідання Військового комітету: альянс надіслав Пекіну конкретний сигнал про те, що «він не може підтримувати добрі відносини із Заходом, розпалюючи війну в Європі».
Він сказав, що дедалі тісніша співпраця між росією, Китаєм, Північною Кореєю та Іраном підриває демократичні норми і цінності.
«Це вимагає об’єднаної, рішучої відповіді. Саме тому ми приділяємо більше часу і енергії військовому співробітництву, оперативній сумісності і обміну знаннями та досвідом з нашими партнерами. Під час наших консультацій ми особливо звертали увагу на те, яким чином ми можемо працювати разом для протидії нестабільності в усьому світі і як ми можемо посилити один одного», – зазначив він.
Він підкреслив, що це стосується, зокрема, відносин з Україною, і Військовий комітет підтвердив, що НАТО зробить усе можливе, щоб допомогти керівництву в Києві, оскільки це в його політичних і військових інтересах.
Роб Бауер також повідомив, що на засіданні обговорювалися цілі НАТО до 2030 року і «більш справедливий» розподіл сил і засобів.
Він підкреслив, що вперше за одним столом зібрались військові лідери з 26 країн – партнерів НАТО і Європейського союзу, наголосивши на необхідності посилення глобальної співпраці, особливо з огляду на глобальні наслідки війни Росії проти України.
Генерал Крістофер Каволі, командувач Європейськими силами НАТО, зазначив у своїй заяві, що Оперативна організація Об’єднаного командування НАТО (ОЗС) зазнала значної трансформації, а структурні елементи, процеси і процедури були осучаснені з метою модернізації колективної оборони.
Він додав, що на 2025 рік заплановано майже 100 навчань, в тому числі ключові заходи з поліпшення готовності і боєготовності. Як приклад, він навів місію «Балтійська варта», яка буде розгорнута у відповідь на пошкодження кабелю в Балтійському морі. Крім того, НАТО розпочала координацію допомоги Україні в галузі безпеки і тренувань з новим центром в Німеччині, цим самим допомагаючи Україні наблизитись до стандартів НАТО.
Адмірал П’єр Вандьє, головнокомандувач НАТО з питань трансформації і модернізації, підкреслив, що Альянс перебуває у військовій гонці, а це означає, що для запобігання ворогу необхідні швидша трансформація і адаптація.
На його думку, головним пріоритетом НАТО є швидка адаптація до нових військових викликів і технологій, одночасно підтримка України в боротьбі проти російської агресії.
За його словами, трансформація буде досягнута за допомогою процесу оборонного планування НАТО та інновацій, які включають використання робототехніки, штучного інтелекту, квантових технологій та нових сенсорів.
Він підкреслив, що важливою метою є зробити майбутні потреби в силах і засобах видимими для промисловості, що сприятиме швидкому розвитку.
Джерело: tudas.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися