Із сербських лікарень могли бути викрадені тисячі немовлят

Із сербських лікарень могли бути викрадені тисячі немовлят

16:55 Липень 22, 2020

Події 6976 4 хвилини

Magyar

Сербський уряд створив нову комісію для розслідування справи дітей, зниклих із сербських пологових будинків, передає портал Szabad Magyar Szó з посиланням на 021.rs.

За інформацією сербської преси, комітет, який розпочне роботу зі збору даних, матиме 15 членів: 6 делегованих державою та 9 – громадськими організаціями батьків зниклих немовлят.

Створення комітету передбачалося давно ініційованим законом, прийнятим у лютому цього року. Батьки зниклих дітей не задоволені цим документом, оскільки в першу чергу хотіли не отримати компенсації, а нарешті з’ясувати, що сталося з дітьми, але, на їхню думку, уряд поки що не співпрацював належним чином.

У Сербії, за даними преси, близько 6 тисяч батьків вважають, що їхніх малят викрадали з неонатальних палат і продавали заможним бездітним парам переважно в інші європейські країни. Кілька років тому уряд Белграда створив робочу групу, однак та не виконала свого завдання і врешті-решт була розпущена через застарілість справи.

Згідно зі статтею Balkan Insight за 2017 рік, подібні інциденти траплялися з 1970-го до сьогодні, зареєстровано 1500 схожих випадків. Батькам у пологових будинках казали, що їхня дитина померла після народження, однак труп ніколи не показували й не передавали їм. Через подібність згаданих випадків батьки та громадські організації підозрюють організовану контрабанду немовлят.

Поворотним моментом у ставленні до цієї справи сербського уряду, який раніше постійно утримувався від її розгляду, було рішення Страсбурзького суду з прав людини 2013 року. Згідно з його висновками, Сербія не поважала права матері на сімейне життя, адже не надала їй точної інформації про те, що сталося з її новонародженим малюком, який зник у м. Чупрія в 1983 році безпосередньо перед випискою з пологового будинку.

За словами лікарів, хлопчик помер, а його тіло перевезли до Белграда на розтин. Через 19 років, у 2001-му, органи охорони здоров’я закрили справу, пояснивши це тим, що документи були знищені через закриття пологового будинку. Хоча смерть малюка так і не була зареєстрована, позов батька про викрадення у 2002 році був відхилений прокуратурою, бо нібито існують докази того, що новонароджений помер у 1983 році.

Жінці присудили 10 тисяч євро відшкодування моральної шкоди в Страсбурзі, і згідно із законом, прийнятим у лютому цього року, така ж сума повинна виплачуватися батькам після кожного доведеного випадку.

Джерело: index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня