
В Угорщині проукраїнські вандали знищили заповідні рослини
Дунайсько-Іпойський національний парк (Duna-Ipoly Nemzeti Park) повідомив, що «жертвами» синьої, жовтої й чорної фарби на скелі Tündér стали мох, папороть та лишайники.
«Жертвами синьої, жовтої та чорної фарби стали мох, папороть, лишайники та, ймовірно, Sesleria sadleriana – один із найбільш рідкісних охоронюваних видів рослин, – ідеться в дописі національного парку на сторінці у Facebook. – Днями хтось вирішив висловити свою позицію на видному місці. На жаль, обрали для цього вершину скелі Tündér, яка охороняється як частина Будайського ландшафтного парку. Раніше бескид уже був об’єктом вандалізму у вигляді графіті, але тепер порушники вийшли, так би мовити, на новий рівень, адже кілька квадратних метрів середовища існування рідкісних рослин було знищено не лише з естетичної точки зору».
«Місцеві характерні скельні утворення та форми належать до наших так званих неживих природних цінностей. Однією з їхніх найважливіших характеристик є те, що їх неможливо відновити. З одного боку, тому що час, необхідний для їхнього утворення, відповідає геологічній шкалі часу, а з іншого – умов для такого утворення більше не існує», – додали представники установи.
Наприкінці допису національний парк закликав відвідувачів приділяти особливу увагу збереженню природоохоронної території, яка надзвичайно багата на природні цінності, але водночас є надзвичайно вразливою.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися