У Вільнюсі вже розробили план евакуації на випадок російського вторгнення

У Вільнюсі вже розробили план евакуації на випадок російського вторгнення

12:00 Квітень 26, 2025

Події 631 4 хвилини

Magyar

Влада Вільнюса, столиці Литви, оприлюднила комплексний план евакуації на випадок нападу ворожих сил. Стратегія детально передбачає, яким чином 540 000 мешканців покидатимуть свої домівки у разі вторгнення.

План був опублікований у світлі триваючого російського вторгнення в Україну на тлі побоювань щодо зростання військових амбіцій Росії в регіоні. Литва, разом зі своїми балтійськими сусідами Естонією і Латвією, давно попереджала про загрозу російської агресії і в останні роки значно збільшила свої витрати на оборону, повідомляє ВВС.

Вільнюс розташований недалеко від 679-кілометрового кордону, який Литва розділяє з Білоруссю, вірним союзником Росії. Білорусь наразі є домом для тисяч російських військових і була відправною точкою для нападу на столицю України Київ у лютому 2022 року, який пізніше виявився невдалим.

Член НАТО Литва також межує з Калінінградом, сильно мілітаризованим російським ексклавом на Балтійському морі.

План, опублікований в середу, визначає 150 шляхів евакуації з Вільнюса і призначає конкретні пункти евакуації в різних частинах міста.

За повідомленням литовського громадського мовника LRT, мешканці будуть сповіщені про необхідність евакуації за допомогою SMS і сирен, а також розробляється спеціальна система зв’язку на основі мобільних додатків. План також передбачає розширення деяких доріг і мосту для гарантування безпечної та швидкої евакуації людей з міста.

Тож яким буде остаточне рішення?

Мер Вільнюса Валдас Бенкунскас підкреслив, що евакуація буде крайнім заходом, якщо військова оборона міста зазнає невдачі. Він підкреслив, що публікація плану не створить підвищеної загрози і не повинна викликати «паніку». Стратегія включає в себе елементи відповіді України на російське вторгнення, зокрема те, як Київ пережив перші дні повномасштабного вторгнення.

Офіційні особи заявили, що Вільнюський план був розроблений в першу чергу на випадок вторгнення, але також може бути розгорнутий у разі стихійного лиха, ядерної атаки або колапсу важливої інфраструктури.

Колишня частина Радянського Союзу Литва проголосила незалежність у 1990 році і прагнула тісніших зв’язків із Західною Європою, в тому числі шляхом вступу до Європейського Союзу. Вона активно підтримує Україну і, як і її балтійські сусіди, неодноразово попереджала про загрозу, яку експансіоністські амбіції Кремля можуть становити для регіону. У вересні Білорусь і Росія планують провести великі спільні військові навчання, які можуть передбачати розгортання військ поблизу кордону з Литвою.

Як ми повідомляли, міністр охорони здоров’я Баварії Юдіт Герлах також закликає до загальнонаціональної програми підготовки німецьких лікарень до війни у світлі російської загрози і зміни трансатлантичних відносин.

Джерело:  (index.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня