У США проти IT-гігантів Google, Facebook, Apple та Amazon висунули звинувачення
На минулому тижні Конгрес США (федеральний законодавчий орган Сполучених Штатів Америки – авт.) провів свої перші спільні слухання з антимонопольних справ проти IT-гігантів Google, Facebook, Apple та Amazon. На засідання, яке через пандемію коронавірусу проходило за допомогою відеозв’язку, викликали чотирьох керівників вищезазначених компанії. І сьогодні вже можна озвучити попередні підсумки цього розслідування.
Але для кращого розуміння ситуації ми озвучимо позицію офіційної влади США, яка і звинуватила інтернет-гігантів у порушенні антимонопольного законодавства Сполучених Штатів і, власне, розпочала це гучне розслідування.
Почнемо з того, що голова юридичного підкомітету з антимонопольної політики Девід Сіціллін вважає, що великі IT-компанії використовують свою інфраструктуру для відстеження своїх конкурентів, жорстко захищають своє становище на ринку, постійно скуповують більш дрібних гравців на ринку і, фактично, вбивають своїм становищем і методами роботи малий бізнес.
На претензії конгресу відповідали глава «Aplhabet» і «Google» Сундар Пічаї, глава «Facebook» Марк Цукерберг, генеральний директор «Apple» Тім Кук і творець «Amazon» Джефф Безос. Протягом майже шести годин вони давали свідчення за звинуваченням у «придушенні малого бізнесу, використанні неконкурентних способів розвитку та розвитку монополій у своїх сегментах».
Тож, вже у кінці минулого тижня стало зрозуміло, що за підсумками першого слухання очікується можливе розслідування Міністерства юстиції США по відношенню до компанії Google за порушення антимонопольних законів в онлайн-рекламі. Вважається, що Google просуває свої сервіси на перші місця у пошуковій видачі та проводить інші вигідні компанії маніпуляції з запитами своїх користувачів.
Федеральна торгова комісія США також дуже хоче прибрати Марка Цукерберга з посади глави Facebook, а також усіх його найближчих помічників. Його звинувачують у незаконній монополії на ринку соціальних мереж, придушенні конкурентів через покупку Instagram і WhatsApp, а також різних додатків.
Міністерство юстиції займеться і Apple та її магазином додатків App Store, де встановлена занадто велика комісія (від 15% до 30%), а незалежним програмам не дають можливість розвиватися.
А ІТ-гіганта Amazon підозрюють у зловживанні владою над дрібними продавцями, обмеження їх поставок, а також у використанні їх даних для просування власних товарів.
За підсумками слухань представники Конгресу вже пообіцяли підготувати матеріали і запропонувати варіанти вирішення проблем.
Для звичайних «обивателів» має бути цікавим те, що «це слухання підтвердило очевидний факт – всі ці компанії у тому вигляді, в якому вони існують сьогодні, мають монопольну владу (у своєму сегменті с авт.). І це необхідно регулювати… Вони контролюють маркетплейси, що дозволяє їм робити все, що (вони – авт.) захочуть, руйнувати незалежні бізнеси. Це повинно закінчитися», – підсумував Девід Сіціллін.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися