Чому Іран не віддає Україні «чорні скриньки» збитого літака МАУ
Голова комісії з розслідування аварій Іранської організації цивільної авіації Хасан Резайєфар заявив, що наразі іранські експерти намагаються розшифрувати «чорні скриньки» збитого українського літака в Ірані й не ухвалили рішення передавати їх іншим країнам, інформує Українська правда.
«Ми намагаємось розшифрувати «чорні скриньки» тут, в Ірані. Інакше ми можемо передати їх до України чи Франції, але поки не прийнято жодного рішення щодо передачі їх до іншої країни».
Також в Ірані заявили, що «чорні ящики» настільки пошкоджені, що їх можна відкрити лише в певних лабораторних умовах в іншій країні. У відповідь на цю заяву Україна запропонувала для цього свою лабораторію в НТУУ «КПІ» ім. Сікорського.
За словами начальниці Департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів Офісу генпрокурора Поліни Чиж, «іранська сторона мала направити в Україну свого експерта, який оглянув би українську лабораторію і дав згоду на дослідження «чорних скриньок» в Україні. Однак Іран так і не направив в Україну свого експерта».
Як інформує Радіо Свобода, Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов у свою чергу заявив, що з Іраном тривають постійні «складні й напружені» переговори про повернення «чорних скриньок» збитого 8 січня літака української компанії «Міжнародні авіалінії України».
«Звертаюся до вітчизняних та іноземних засобів масової інформації з проханням займати виважену і відповідальну позицію стосовно висвітлення питання щодо повернення в Україну «чорних скриньок» літака Boeing-737-800 української компанії «Міжнародні авіалінії України», збитого 8 січня 2020 року в Ісламській Республіці Іран. Інформаційний ажіотаж, маніпуляції навколо цієї теми, поширення неперевіреної інформації значно ускладнюють переговорний процес і можуть негативно вплинути на його результативність», – цитує Данілова 19 січня пресслужба РНБО.
Як відомо, Літак Boeing 737-800NG авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752 з Тегерану до Києва зазнав катастрофи невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану вранці 8 січня. Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів). Уранці 11 січня в Ірані після кількох днів заперечень офіційно визнали свою вину за збиття українського літака силами своєї протиповітряної оборони, яке назвали помилковим, і взяли на себе відповідальність.
Вчора, 19 січня в аеропорту «Бориспіль» відбулася церемонія прощання з громадянами України, які загинули внаслідок авіакатастрофи.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися