У Малій Амазонії вирує небачена низка пожеж
У лимані річки Парана в Аргентині, яка відома своєю різноманітною дикою природою та яку також називають Малою Амазонією, вирує нищівна безпрецедентна серія пожеж.
З кожним днем дедалі більше тварин втрачають ареал свого проживання в регіоні площею 14 тисяч квадратних кілометрів, де з початку року відбулося 11 тисяч пожеж, повідомляє Природничий музей Антоніо Скассо.
На сьогодні супутникові знімки показали, що 530 квадратних кілометрів заболочених земель стали «поживою» вогню, і пожежі загрожують різноманітності дикої природи дельти.
Дослідники з Університету Росаріо та Прибережного університету Санта-Фе заявили, що пожежа матиме негайний та тривалий вплив на 700 видів тварин і рослин у цих болотяних районах.
«Тварини гинуть, багато видів втрачають своє природне середовище проживання, ґрунт стає біднішим. Вода та повітря забруднені, зміни клімату прискорюються», – сказала Грасіела Клекайло, науковий співробітник Університету Росаріо.
Міністр довкілля Хуан Кабанді звинувачує власників великої рогатої худоби, які, за його словами, навмисно знищують ліс, щоб отримати пасовища для своїх стад.
Урядовець розпочав судовий розгляд проти фермерів, котрі, у свою чергу, критикують владу за бездіяльність і стверджують, що пожежі завдають шкоди також і їхнім господарствам.
Хорже Постма, експерт з Університету Росаріо, звинувачує в драматичній ситуації сильну посуху. За його словами, Парана переносить набагато менше води, ніж зазвичай, і в порту Росаріо рівень води тепер становить лише 80 сантиметрів, хоча в інші періоди року він зазвичай коливається від трьох до чотирьох метрів.
Залежно від напрямку вітру, хмари від болотних пожеж охоплюють довколишні міста, зокрема Росаріо, Сан-Лоренцо чи Віллу Констісьон. Дим спричиняє в багатьох людей утруднення дихання, що особливо небезпечно під час епідемії коронавірусу.
У червні, згідно з даними вимірювань університету, забруднення атмосферного повітря в Росаріо в п’ять разів перевищило допустимі межі.
Лиман використовується в основному для скотарства, але ця територія приваблює також і мисливців, рибалок та спекулянтів нерухомістю. Зелена партія під назвою «Руки геть від Парани!» бореться за надання болотним територіям статусу природоохоронних. Законопроєкт про це вже був двічі представлений у парламенті, але так і не отримав схвалення. Однак це найзначніші водно-болотні угіддя на території Аргентини, яку також називають Малою Амазонією, цитує слова еколога Лаура Пол видання AFP.
Джерело: MTI/hirado.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися