У Польщі запропонували разом із країнами Балтії «репетирувати захист» від російської агресії
Необхідно «репетирувати захист» Польщі і країн Балтії та «аналізувати різні сценарії можливих ворожих дій з боку Росії», упевнений відомий польський аналітик з Центру східних досліджень Петр Шаманський.
У своїй розмові з Polskie Radio він зазначив, що у цілому Захід змінив своє сприйняття Росії і східного флангу НАТО, але швидкість прийняття рішення у Північноатлантичному альянсі ще дуже серйозно поступаються Росії.
«Балтійські країни роблять ставку на підвищення рівня мобільності сухопутних військ, їх захисту та вогневої потужності. Для їх територіальних військ важлива протитанкова оборона і нерегулярні дії. Однак великі недоліки простежуються у протиповітряній обороні середньої дальності», – зазначив експерт відповідаючи на запитання Polskie Radio про те, як зміцнити безпеку у регіоні.
На його думку, у цьому плані надзвичайно важливі військові навчання.
У бесіді з радіостанцією він пояснив, що безпека балтійських країн та Польщі лежить в основі НАТО, тому влітку цього року були затверджені плани оборони саме цього регіону. На думку польського експерта, ризик удару з боку Російської Федерації не можна виключити, і саме тому країни регіону сприймають загрозу з боку Москви набагато ширше ніж просто військову агресію. «Ми повинні пам’ятати про різні гібридні загрози, різні види диверсійних операцій і дій спецслужб. Спостерігається також енергетичний тиск з боку Росії, різнопланова дезінформаційна робота. Картина загроз, які походять від Росії, занадто складні, щоб зводити її виключно до військових питань», – пояснив польський експерт.
Петр Шаманський згоден зі змістом доповіді Фонду Jamestown, в якому говориться про те, що як НАТО у цілому, так і США та країни регіону, могли б бути краще підготовлені до захисту перед погрозами з боку Росії. Він нагадує, що НАТО – це інститут, в якому існують складні процеси прийняття рішення, тому на застосування сил Альянсу свою згоду повинна дати Північноатлантична рада. При цьому експерт відзначає, що за останні роки НАТО зробив певні кроки для підвищення рівня реагування на різні типи загроз, включаючи і російську військову загрозу.
Також, Петр Шаманський не згоден з тим, що країни Прибалтики повністю позбавлені обороноздатності. Російська збройна активність у регіоні Балтійського моря все частіше зустрічається з негайною реакцією НАТО. Там все частіше відбуваються різні інциденти, як повітрі, так і в морі. «Регіон Балтійського моря дуже компактний. Все близько, відстані невеликі, все відбувається на відносно невеликому просторі…
У цьому регіоні є країни з відмінною політикою безпеки і географічним положенням, тому, принаймні з 2014 року, розглядається і аналізується цілий ряд сценаріїв. Однак, слід пам’ятати, що якщо росіяни «захочуть» знайти привід для ворожих дій, вони знайдуть його, незалежно від того, в якій вони країні», – резюмував польський аналітик.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися