Через Instagram Facebook знову потрапив до суду
Останнім часом соціальна мережа Facebook згадується не тільки у позитивному ключі, а й асоціюється із різними неприємними ситуаціями. І ці негативні новини стосуються не тільки «батька» соціальної мережі – Марка Цукерберга, а й нарікань на саму роботу Facebook.
Так от, соціальній мережі Facebook у штаті Каліфорнія (США) пред’явлений новий судовий позов. На цей раз дочірню компанію Facebook – соціальну мережу Instagram звинувачують у тому, що вона збирає біометричні дані більше сотні мільйонів користувачів через згадки людей в фотографіях, повідомляє відоме видання Bloomberg.
За даними з позову, у соціальній мережі є інструмент, який використовує систему розпізнавання осіб і створює «шаблон особи». Після чого такий «зліпок» зберігається у базі даних.
Тож, Instagram звинувачується в автоматичному скануванні усіх людей на фотографіях, причому під загрозою знаходяться навіть ті користувачі, які взагалі не зареєстровані у цьому додатку. Спочатку про це ніхто і не здогадувався.
І, як стверджують самі позивачі, вони випадково дізналися про збір біометричних даних в Instagram тільки на початку цього року і не давали згоди на збір і обробку інформації. Таким чином, якщо компанію визнають винною, то їй доведеться заплатити кожному потерпілому по тисячі доларів – це мінімум 100 млрд доларів у цілому.
До речі, багато експертів вважають, що Instagram все ж тестує розпізнавання осіб таємно і вибірково, оскільки головна компанія, Facebook, на початку року заплатила астрономічний штраф за тими ж звинуваченнями – збір розпізнаних нейромережею осіб користувачів у самій соцмережі Facebook.
Насправді така технологія вже існує, і ми з вами розуміємо, що це вже нова маркетингова реальність, а у Facebook досить грошей, щоб дозволити собі навіть такі гігантські штрафи по ходу процесу, адже маркетингова вигода від розробки в перспективі незрівнянно вища.
До слова, Facebook регулярно фігурує у численних судових розглядах, так чи інакше пов’язаних з незаконним збором призначених для користувача даних.
До прикладу, буквально минулого місяця суд американського штату Іллінойс задовольнив колективний позов жителів штату, які звинуватили соцмережу Facebook у незаконному зборі біометричних даних за допомогою інструменту для позначки фотографій сервісу Tag Suggestions.
І що ми маємо у підсумку? Насправді, нічого хорошого – нас уже з усіх боків слухають, за нами спостерігають, нас вивчають… І чим більше ми зависаємо у соціальних мережах, тим легше нас «прочитати» тим, хто на цьому заробляє мільярди щороку, а може і щоквартально.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися