Дрони СБУ вперше в історії підірвали російський підводний човен

Дрони СБУ вперше в історії підірвали російський підводний човен

09:14 Грудень 16, 2025

Події 457 3 хвилини

Magyar

Дрони Служби безпеки України атакували російський підводний човен у порту Новоросійська. Це перший в історії подібний випадок.

Про це повідомляє СБУ в Telegram.

„Уперше в історії підводні дрони Sub Sea Baby підірвали російський підводний човен класу 636.3 „Варшавянка” (за класифікацією НАТО – Kilo). Унаслідок вибуху субмарина зазнала критичних пошкоджень і, фактично, виведена з ладу”, – зазначили в Службі безпеки.

Там уточнили, що на борту підводного човна перебували чотири пускові установки крилатих ракет „Калібр”. Їх росіяни використовують для ударів по території України.

Підводний човен знищили в рамках операції 13 Головного управління військової контррозвідки СБУ та Військово-морських сил України. Вартість підводного човна класу „Варшавянка” становить близько 400 млн доларів. При цьому в умовах антиросійських санкцій будівництво такого підводного човна може обійтися в 500 млн доларів.

Цей клас підводних човнів також відомий під назвою „Чорна діра” через здатність корпусу поглинати звуки і залишатися малопомітним для сонарів.

У СБУ звернули увагу, що підводний човен вимушено перебував у порту Новоросійська, оскільки українські воїни своїми дронамі витіснили ворожі кораблі та субмарини із Севастопольської бухти в тимчасово окупованому Криму.

Підводний човен класу „Варшавянка”

Підводний човен проєкту 636.3 „Варшавянка” – це дизельно-електричний багатоцільовий підводний човен з акцентом на малошумність і скритність. Модифікація 636.3 отримала поліпшену гідроакустичну „оболонку”.

Озброєння човнів 636.3 охоплює шість торпедних апаратів калібру 533 мм і боєкомплект торпед/поміщених через апарати крилатих ракет. Цей проєкт здатний нести і запускати крилаті ракети „Калібр” (зазвичай до чотирьох на борту, пуски – через торпедні апарати).

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня